Skocz do zawartości

błąd w imieniu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przyznano mi wizę turystyczną. W konsulacie sprawdzono mój paszport i moje dane- przeoczono jednak błąd w moim imieniu (zamiast Wiktoria napisane jest Wktoria). Czy będzie to problem podczas innych etapów? Jak naprawić ten błąd?Wcześniej nie widziałam tego błędu podczas wypełniania wniosku. Jest to głupi błąd a może sprawić mi problemy? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Musiolik Wiktoria napisał:

Witam, przyznano mi wizę turystyczną. W konsulacie sprawdzono mój paszport i moje dane- przeoczono jednak błąd w moim imieniu (zamiast Wiktoria napisane jest Wktoria).

 

TY WYPELNIAJAC WNIOSEK PODPISALAS SIE POD NIM - TUTAJ NIE MA TLUMACZENIA, ZE KTOS PRZEOCZYL BLAD W IMIENIU... - TAK TLUMACZA SIE URZEDNICY...

 

Czy będzie to problem podczas innych etapów? Jak naprawić ten błąd?Wcześniej nie widziałam tego błędu podczas wypełniania wniosku. Jest to głupi błąd a może sprawić mi problemy? Pozdrawiam

Na Twoim miejscu staralabym sie o nowa wize (wklejke). Wedle prawa, poniewaz Twoje imie jest inne niz to, ktore masz w paszporcie, maja absolutne prawo nie wpuscic Cie na granicy. Znam 2 przypadki, gdzie w jednym z nich MAREK byl wpisany jako MARK i przy drugim przekraczaniu granicy ten pan zostal zawrocony do Polski z zakazem wlotu do USA na 10 lat, bo poslugiwal sie wiza, ktora do niego nie nalezala (przynajmniej wedle urzednikow), bo on urzedowo nie ma na imie MARK... zadne wyjasnienia nie pomogly.. 

Drugi przypadek, ktory probuje zalatwic obecnie: dziewczyna na paszporcie ma 2 imiona, na wizie ma jedno - od 2015 roku, kiedy zlozyla I-485 przez malzenstwo, mielismy juz niezle przejscia, bo albo sprawa jest jako fraud (nie zgadza sie paszport z promesa) albo jest pod investigation i juz ze 3 razy pisalysmy jak to ona wize dostala i sie nie dopatrzyla itd.itp, a urzednicy na to, ze oni sprawe traktuja jako sprawe 2 osob... 

Powiem szczerze: gdybym miala siedziec w samolocie i przez 7 godzin myslec czy mnie wpuszcza - to ja juz bym wolala to wyprostowac...

Jest Ty zrobilam blad we wniosku - Ty ponosisz konsekwencje czyli na 99% kaza Ci zrobic nowy wniosek i nowa oplate, bo oni drukuja promses wedle tego co maja we wniosku (takie wyjasnienie przyslali temu chlopakowi, ktorego zawrocili z granicy). Niemniej jednak byc moze trafisz na osobe, ktora wykaze sie wyrozumialoscia i moga Ci kazac tylko przyslac paszport a nowa wize/promese wydrukuja na ich koszt... I taka sytuacja miala miejsce w przypadku dziewczynki, ktora znam gdzie w imieniu "Wioleta" zrobili blad -> "Wioletta" i poprawili na koszt konsulatu... 

Moze Ci sie udac wleciec, ale decyzja nalezy do Ciebie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wszystkiego najważniejszy dokument to DS 160. Sprawdź co wpisałaś tam. Ja na Twoim miejscu zadzwoniłabym do ambasady i starała się wyjaśnić sprawę. Obowiązkowo, jak radzi Karina jeśli błąd jest w DS160, dla własnego spokoju jeśli w DS160 jest ok. Czy już masz paszport z powrotem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest źle. 

Jest to TYLKO moja opinia i nie traktuj jej jako wiążącą, tylko jako  sposób by spokojnie przespać noc ;) Za wiążącą informację wzięłabym post Kariny. Tak na logikę najważniejszy w sprawie jest poprawnie wypełniony DS160 i te dane wprowadzają do systemu. To co Ci wkleili na paszport w ambasadzie to tylko informacja gdzie go odesłać. Zgaduję, że koperta z paszportem będzie miała adres z literówką, natomiast jeśli DS160 jest poprawny to informacje na wizie i w systemie też będą poprawne.

Zadzwoń jak najszybciej do ambasady i zapytaj się jak jest, podkreślając że imię w DS160 jest poprawne. Inaczej sprawa wyjaśni się, gdy dostaniesz paszport z wizą do ręki. Może będzie ok, może sprawę da się wyprostować, w najgorszym wypadku będziesz musiała przechodzić przez proces aplikowania jeszcze raz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...