Skocz do zawartości

Czy straciłem zieloną kartę ?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie mojej zielonej karty. Chcem się dowiedzieć czy ją straciłem ostatecznie. Więc, nabyłem ją w 2004 roku, wtedy byłem jeszcze dzieckiem i od tamtego momentu już nie przyjeżdżałem do USA. W tym roku kończę 18 lat, nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, i zamierzam się ponownie wybrać do Stanów. Słyszałem, że jeżeli można starać się o odnowienie zielonej karty, to trzeba pinieść wysokie koszty o jej odnowienie, ale nie wiem czy to prawda. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Na 1000000% nie masz juz tej zielonej karty i nie masz zadnej mozliwosci jej odnowienia.

Tak dla przybliżenia ci sytuacji, ludzie traca zielone karty po 1 albo 2 latach nieobecnosci w USA. Ciebie tam nie bylo 14 lat...

Jak chcesz jechac do USA TURYSTYCZNIE, to mozesz sie starac o wize turystyczna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie możesz starać się o status powracającego rezydenta. Koszta nie są ogromne, ale musiałbyś przedstawić solidne dowody na to że nie ze swojej winy nie mogłeś wrócić do USA. Być może fakt że byłeś dzieckiem i nie miałeś za bardzo wpływu na to gdzie mieszkasz będzie plusem, być może nie ma to znaczenia, musiałbyś Kariny zapytać. W każdym razie powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jackie napisał:

Teoretycznie możesz starać się o status powracającego rezydenta. Koszta nie są ogromne, ale musiałbyś przedstawić solidne dowody na to że nie ze swojej winy nie mogłeś wrócić do USA. Być może fakt że byłeś dzieckiem i nie miałeś za bardzo wpływu na to gdzie mieszkasz będzie plusem, być może nie ma to znaczenia, musiałbyś Kariny zapytać. W każdym razie powodzenia!

No prosze, ja myslalam ze o ten status mozna sie starac jak powiedzemy nie bylo sie w USA pare lat, no ale nie ponad dekade. :p

Jak czytam wymagania, to tez watpie zeby OP sie kwalifikowal. No i po takim czasie zapewne nawet nie bedzie w stanie przedstawic odpowiednich dowod.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Michał12 napisał:

Czyli w tym wypadku pozostaje mi wyłącznie od nowa wyrabianie nowej zielonej karty, czy też już tego nie mogę ?

 

Zależy w jaki sposób zdobyłeś tą pierwszą. Masz kogoś kto może cie sponsorować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Roelka napisał:

No prosze, ja myslalam ze o ten status mozna sie starac jak powiedzemy nie bylo sie w USA pare lat, no ale nie ponad dekade. :p

 

Nigdzie w przepisach nie ma ram czasowych Sytuacja jest szczególna bo OP jako nieletni nie miał wpływu na to gdzie mieszkał. Ja też sądzę że szanse są zerowe lub bliskie zeru, ale IMO warto się zapytac kogos kto sie na tym zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...