Skocz do zawartości

Sponsoring na kierowcę trucka


p_stachowiak

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 58
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 2 miesiące później...

Ja właśnie w taki sposób przyjechałem do USA. Po rozmowie w Ambasadzie dostałem pocztą paszport z Visą Imigracyjną ważną na 6 miesięcy. Po przylocie tutaj w ciągu 3 tygodni miałem już GC. Ale SSN i prawojazdy klasa D (zwykłe osobowe) zrobiłem na właśnie Visa Imigracyjna którą miałem w paszporcie. Trochę się Pani musiała dopytać swojego przełożonego zanim pozwoliła mi składać wniosek o prawojazdy i na dalsze procedury - ale odbyło się to poza tym bez większych problemów. Potem prawo jazdy na klasę A czyli musiałem zdać testy i dostałem od ręki CPL - i znów ta sama sytuacja , Pani też w Secretary of State nie była zorientowana , czy mogę na Visa Imigracyjna jaka była w paszporcie robić to czy nie...i oczywiście po konsultacjach z kimś wyżej znów nie było problemu. Z tym CPL poszedłem się zapisać do szkoły i musiałem czekać 6 tygodni (robiąc w tym czasie kurs) zanim mogłem podejść do egzaminu.  W tej chwili jestem posiadaczem CDL i rozpoczynam pracę dla Sponsora. Cały problem polega na tym ,że wymagają ode mnie podpisania lojalki na 3 lata , pod groźbą kary finansowej dosyć dużej, oraz obarczenie mnie wszystkimi kosztami jeśli odejdę od nich wcześniej. Ja chcę pracować oczywiście dla Sponsora , ale nie chcę się godzić na takie warunki. Nie wiem jak to od strony prawnej wygląda...co jeśli sponsor mi odmówi zatrudnienia. Muszę przyznać ,że zaczyna mi ta cała Ameryka bokiem wychodzić i w tej chwili zastanawiam się nad powrotem do Europy, bo wcale źle tam nie miałem. Chciałem spełnić tylko swoje marzenie od dziecka o przejechaniu się Route 66 amerykańskim wielkim Truckiem. Teraz mam wątpliwości, czy gra warta była świeczki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje papiery w procesie do El Paso ale zastanawiam sie czy w to wchodzić.

Czytałem Na forum firmy z usa ze słaba kasa jak na taka robote. Jedyny plus to GC. które załatwiaja  , 

Czy Ktoś sie orientuje Na temat wymiany prawa jazdy .   kanadyjskie class 1 wymienia mi  bez zdawania kursu praktycznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Bogg napisał:

Moje papiery w procesie do El Paso ale zastanawiam sie czy w to wchodzić.

Czytałem Na forum firmy z usa ze słaba kasa jak na taka robote. Jedyny plus to GC. które załatwiaja  , 

Czy Ktoś sie orientuje Na temat wymiany prawa jazdy .   kanadyjskie class 1 wymienia mi  bez zdawania kursu praktycznego?

Wejdź na Stanowa stronę dmv i tam zobacz o wymienia prawa jazdy, każdy stan ma swoje prawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się że firma MVT z El Paso zabezpiecza sie w ten sposób że przed wyjazdem do Us dany  kierowca musi podpisać papiery , gdzie w przypadku zerwania umowy w ciagu 3 lat płacisz Im 12500$ . Trzeba również mieć żyranta który sie pod tym podpisze.  Czyli można nazwać to wyjazdem w ciemno gdyż nie widzac firmy ani nie znajac realnych warunków podpisujesz lojalke na 3 lata.

Nawet jeśli wrócisz do europy gdy ci praca nie przypasuje  I nie bedziesz chciał zapłacić to komornik

Lol 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...