Skocz do zawartości
p_stachowiak

Sponsoring na kierowcę trucka

Recommended Posts

Witam

Chciałbym się dostać do Stanów jako kierowca zawodowy.Wiem że istnieje taka możliwość.Znacie może jakieś firmy z Chicago i nie tylko które sponsorują kierowców.Mam prawo jazdy na ciężarówki od 6 lat.Od 6 lat jeżdżę po Europie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A gdzie to słyszałeś i poczytaj strony rządowe o tym i sam zobaczysz jaka jest z tym realnośc.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, p_stachowiak napisał:

Chciałbym się dostać do Stanów jako kierowca zawodowy.Wiem że istnieje taka możliwość.Znacie może jakieś firmy z Chicago i nie tylko które sponsorują kierowców.Mam prawo jazdy na ciężarówki od 6 lat.Od 6 lat jeżdżę po Europie.

Ponoć są jakieś firmy które to robią ale ile razy trafiam na taką ofertę wygląda to na ściemę w celu wyłudzenia pieniędzy. Nie twierdzę że tego typu sponsoring jest niemożliwy ale radzę podchodzić ostrożnie do tego typu ofert.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

5 godzin temu, p_stachowiak napisał:

Witam

Polskie prawo jazdy nie jest uznawane w USA. Trzeba zdawać od nowa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 godzin temu, p_stachowiak napisał:

Witam

Firmy ktre maja taka mozliwosc to na pewno : west wind , go 2 logistics , experior transport   - o tych tylko wiem

Widzialem ze kiedys na fb experiora wypowiadal sie jakis gostek ze udalo mu sie to zrobi i caly okrec trwal okolo 1,5 roku chyba z tego co pamietam. 

Jeden kolega youtuber z chicago troche nakresla ta sytuacje

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziękuję za informację.To wszystko co napisaliście to już wiem i znam te firmy.Ale chciałbym się dowiedzieć czy inne firmy w Chicago też robią sponsoring.Albo też czy w innych miastach Stanów są firmy polskie które też organizują sponsoring bądź firmy amerykańskie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

slyszalem kiedys ze taka agencja pracy jak : jobhouse , tez oni oferuja wyjazd kierowcow do us , ostatnio chyba jakas firma z el paso TX chciała sciągac kierowcow, po przez wlasnie ta agencje, tak gdzies wyczytalem 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie zrobisz prawka... wymagaja w kazdej szkole na cdl przynajmniej green card.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

też właśnie się staram o to. Proces wygląda tak, że dostajesz wizę nieimigracyjna pracownicza na okres 10lat z możliwością przedłużenia oraz ściągnięcia rodziny. Kontrakty przeważnie są z firmą na 3 lata. Na miejscu masz 4tyg kurs a następnie egzaminy na CDL.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz