Skocz do zawartości

Amazon - cło i podatek - kupno laptopa


emka7

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Chciałabym kupić laptopa ze Stanów na stronie Amazona (jest możliwość wysyłki do Polski). Czytam na różnych forach różne opinie, ale w dalszym ciągu zbyt wiele się nie dowiedziałam.

Czy ktoś z Was może kupował taki sprzęt zamawiając go do Polski? Jak to wygląda z cłem i podatkiem?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź. Na pewno pomoże mi to podjąć decyzję.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie dostaniesz list z urzędu celnego. Będziesz musiał przedstawić rachunek ( potwierdzenie płatności za sprzęt plus wysyłka), I kopie dowodu osobistego. Nie wiem ile % cła jest na sprzęt elektroniczny. Zostanie doliczone cło i wszystko opodatkowane podatkiem VAT (23%).

Po dostarczeniu wymaganych dokumentów droga pocztową ( teraz już email chyba starcza), paczka zostanie zwolniona i wysłana do ciebie pocztą za pobraniem. Kurierowi będziesz musiał zapłacić za odbiór przesyłki.

 

 

Gdzieś na innym jakimś forum znalazłem info ze sprzęt elektroniczny jak jednostka centralna ( czyli laptop chyba też się łapie) nie podlega ocleniu. Zostaje tylko VAT.

 

Nie chciało mi się tego czytać wszystkiego ale wklejam link do tabeli

 

http://isztar.mf.gov.pl/isztar/taryfa_celna/web/browsetariffi2_PL?issection=n&expandelem=8407&browsebutton=Przegl%C4%85daj+drzewo+nomenklatury&Country=US&addinfo=UWA&Year=2013&Month=07&Day=07&startpos=1&ctmode=C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.06.2018 o 00:02, cee napisał:

Prawdopodobnie dostaniesz list z urzędu celnego. Będziesz musiał przedstawić rachunek ( potwierdzenie płatności za sprzęt plus wysyłka), I kopie dowodu osobistego. Nie wiem ile % cła jest na sprzęt elektroniczny. Zostanie doliczone cło i wszystko opodatkowane podatkiem VAT (23%).

Po dostarczeniu wymaganych dokumentów droga pocztową ( teraz już email chyba starcza), paczka zostanie zwolniona i wysłana do ciebie pocztą za pobraniem. Kurierowi będziesz musiał zapłacić za odbiór przesyłki.

 

 

Gdzieś na innym jakimś forum znalazłem info ze sprzęt elektroniczny jak jednostka centralna ( czyli laptop chyba też się łapie) nie podlega ocleniu. Zostaje tylko VAT.

 

Nie chciało mi się tego czytać wszystkiego ale wklejam link do tabeli

 

http://isztar.mf.gov.pl/isztar/taryfa_celna/web/browsetariffi2_PL?issection=n&expandelem=8407&browsebutton=Przegl%C4%85daj+drzewo+nomenklatury&Country=US&addinfo=UWA&Year=2013&Month=07&Day=07&startpos=1&ctmode=C

Kurier weźmie też fee za posredniczenie w odprawie celnej, wystawienie SAD, itp.

Wszystko podlega ocleniu, w tym wypadku zerową stawka opłaty celnej.

Liczy się tak: cenę laptopa + koszt transportu i ubezpieczenia to granicy RP, + cło (0%). Po zsumowaniu  tej kwoty nalicza sie nalezny VAT.  Na przyklad: laptop 900 PLN + transport 100 PLN + cło 0 PLN = 1000 PLN.  VAT wyniesie 230 PLN. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej, sam Amazon zajmie się wszystkimi opłatami i od razu przy zamówieniu zostaną one doliczone do końcowego rachunku. Jeżeli opłaty okażą się niższe, Amazon zwraca różnicę.

Wygląda to tak jak na załączniku. OP w koszyku powinien widzieć te same pozycje do zapłacenia - kwoty mogą się tylko różnić. 

opłaty.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...