Skocz do zawartości

Problem dotyczący wizy turystycznej B2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na forum. Przeczytałem pare tematów i chciałbym Państwu przedstawić swój problem.


Planuje w 2019 roku wybrać się do USA na wycieczkę (Biuro Turystyczne). Aktualnie czekam na paszport, następnie planuje udać się do Ambasady USA w Warszawie w celu otrzymania wizy. NIGDY wcześniej nie miałem do czynienia z formulerzem DS-160, czytałem jedynie pytania jakie tam się znajdują. Najpierw przedstawie Państwu mój dylemat natomiast później zadam pytania.

Dylemat polega na tym, że od 1 października wybieram się na studia (zaoczne). Mam 21 lat, nie mam rodziny w USA. Jednocześnie do dnia 1 grudnia jestem zatrudniony w Urzędzie Miasta XYZ :) . Moim "minusikiem" są daty. Bardzo silnym argumentem jest zarówno praca jak i studia w Polsce niestety nie mam pewności czy umowa w pracy zostanie mi przedłużona, jeśli tak to moje pytanie dotyczy "Primary Occupation". Czy można tam zaznaczyć zarówno i pracę jak i studia? Chciałbym, żeby konsul wiedział, ze zarówno pracuje i studiuje. Jeśli jednak umowa NIE ZOSTANIE mi przedłużona to czy konsul nie uzna mnie za kogoś, kto chce zostać w USA na czarno tylko dlatego, że jestem bezrobotny od grudnia, ale "tylko" studiujący? 

"Podobno" w formularzu DS-160 pytają DO KIEDY obowiązuje moja umowa w pracy więc wtedy będe musiał wpisać, że do grudnia. Czy wystarczy tylko wpisać "present"? Niektórzy PODOBNO tak robili i nie było problemu. Nie mam jednak pewności, czy takie pytanie występuje. 

Moje następne pytanie dotyczy "sponsoringu". Moja sytuacja rodzinna wygląda tak, że zarówno rodzice mogą mi tą wycieczkę opłacić, jak i sam mam tyle $. Pytanie moje polega na tym, która opcja jest KORZYSTNIEJSZA w oczach konsula? 

Mam także pytanie dotyczące daty wylotu, powrotu oraz hotelu, w którym będę przebywał. Każdy mówi, by najpierw załatwić wizę dopiero później organizować takie sprawy. Nie wiem dokładnie kiedy na tą wycieczkę się uda (czy przykładowo marzec czy maj) i w jakim hotelu będziemy spędzać noce. Z tego co się orientuje to ludzie wpisują "byle jaki" hotel i nie ma wtedy żadnego problemu. Na pewno Państwo mieli podobne problemy, czy może Panstwo zabukowali jakąś wycieczkę dzięki której podano Państwu nazwę hotelu? 

Czy ta sytuacja z moją pracą (umowa do grudnia br) może komplikować sytuacje? Że tylko i wyłącznie studiuje? Wiadomo, nikt z nas nie potrafi wróżyć z fusów, to takie pytanie ogólne.

Troche się rozpisałem aczkolwiek mam nadzieję, ze Państwo to wszystko przeczytali i doradzicie mi jak najlepiej. Dziękuje każdemu za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do biura turystycznego i hotelu to wpisz te w których będziesz mieć rezerwację zrobione przez to biuro. 

Wpisz naukę i pracę, masz takie same szansę gdy np pracy nie wpiszesz.  Co do zapłaty za wycieczkę to nie wiem jaka tam jest suma podana i wtedy możesz podać rodziców co Ci pomogą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...