Skocz do zawartości

Studia 5 letnie


Andro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moim marzeniem oczywiście jest praca w stanach, rozpoczynam właśnie studia 5 letnie magisterskie na kierunku fizjoterapia, czy jest mi ktoś w stanie powiedzieć czy to, że teraz te studia trwają 5 lat oraz kończą się egzaminem ma jakieś znaczenie, będzie łatwiej czy może trudniej a może tak naprawdę nic to nie zmienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia? Znaczy, bez wyższego wykształcenia raczej wizy pracowniczej nie dostaniesz. 

Rozumiem że planujesz po tych 5 latach szukać pracodawcy w USA który mógłby cię potencjalnie sponsorowac? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, że napisałem to mało jasno , zacznę wiec jeszcze raz. Stanami fascynuje się od dzieciaka, zawsze marzyłem żeby tam wyjechać, studia wybrałem trochę z przypadku ale jednak bardzo lubię ten temat. Teraz, jako że jestem trochę starszy podchodzę do tej całej sprawy bardziej od strony prawnej i  ogólnie „papierkowej”. Czytając trochę na różnych forach zauważyłem ze fizjoterapia to jest jedna z nazwijmy to w miarę dobrych dróg do przeprowadzki do stanów, dlatego tez zastanawiam się jaka jest różnica między osoba która ukończyła studia licencjackie a mną, czyli osoba (jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z moja myślą) która ukończyła studia 5 letnie zakończone egzaminem, którego wcześniej nie było. Jakie to ma znaczenie przy szukaniu pracodawcy który mógłby mnie potencjalnie sponsorować. Wiem tez ze są różne poziomy funkcjonujące w Ameryce coś jak u nas magister i doktor itd w Polsce, czy po studiach z takim egzaminem miałbym szanse na jakiś wyższy stopień co raczej wpłynęłoby na możliwości zatrudnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mola napisał:

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś sprawdzić, to to, czy Twój polski dyplom będzie w ogóle w USA uznany. W zawodach około medycznych często jest tak, że certyfikować się trzeba tu na miejscu.

 

 

Dobrze napisane.

 

Android Interesujesz się Stanami lecz mało wiesz o tym że każdy Stan ma swoje zasady zatrudniania takich osób i wydają stosowane certyfikaty, bez tego mało kto Cię zatrudni. 

Możesz i 20 lat studiować i zdać egzamin lecz bez papierki z USA mało to się liczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...