Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, planuje sie umowic na rozmowe o B1 i za 1 razem mialem odmowe(pazdziernik 2017) i od tego czasu zwiedzilem bardzo duzo krajow  miedzy innymi w europie. Wiadomo ze w UE jest strefa schengen i brak pieczatek w paszporcie i zeby udowodnix kosulowi ze bylem w tych krajach moge przedstawic bilety lotnicze np. ? Bo chodzi o to zeby przekonac do siebie, ze jestem prawdziwym turysta i bylem w tych krajach. Czy moge przepdstawic swoj wyciag z konta bankowego, ze stac mnie na oplacenie podrozy i ze sam ja oplacam? Mam w paszporcie pieczatki z turcji i egiptu czy to tez jakis problem z racji, ze to kraje arabskie? Dziekuje za jakiekolwiek rady a jak podobny temat byl to przepraszam;) wycieczke chce kupic przez biuro podrozy z kumplem ktory wlasnie byl w pazdzierniku ze mna na rozmowie i dostal

Edytowane przez Miszczo1212

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

bez pytaniA nie pokazesz Nic a I tak odpowiedzi sie liczą .

pytanie za co dostałeś odmowę. Po co leciałeś i teraz po co lecisz,

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem za co dostalem odmowe, dostalem kartke z paragrafem. Pytal sie nas czy pracujemy, czy rodzina w usa i jaki plan i tyle i nie dostalem ;d lexe turystycznie napisalem we wniosku ze przylot ny a wylot LA jak w programie wycieczki. A czy mozna umowic sie na rozmowe w Krakowie gdzie bede przebywal pare dni gdzie ja pochodze z okolic poznania?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Konsul nie wymaga przedstawienia dowodów, iż było się w danym kraju. Wystarczy Twoje ustne zapewnienie. 

Rozmowę możesz mieć w Krakowie, możesz w Stolycy. 

Edytowane przez hakunaMATA
Chciałem dodać coś więcej do posta.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, hakunaMATA napisał:

Konsul nie wymaga przedstawienia dowodów, iż było się w danym kraju. Wystarczy Twoje ustne zapewnienie. 

Poszukalem na jakis forach wypowiedzi ludzi, ktorzy byli po wize i pokazywali konsulowi jakies bilety ze byli w danym kraju wiec nie wiem

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, Miszczo1212 napisał:

Poszukalem na jakis forach wypowiedzi ludzi, ktorzy byli po wize i pokazywali konsulowi jakies bilety ze byli w danym kraju wiec nie wiem

Jest różnica w pokazywaniu konsulowi biletów na jego wyraźną prośbę, a własnym, spontanicznym bym powiedział. Jeżeli osoby te były w podobnej sytuacji do Twojej oraz konsul poprosił o okazanie tych biletów, lepiej je ze sobą zabierz. Mnie o odwiedzone kraje również pytano, żadnych biletów czy innych dokumentów okazywać nie musiałem. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

6 minut temu, Miszczo1212 napisał:

większość osób nie pokazuje nic i wizę mają. Tak patrz na to.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moze byc trudniej, bo konsul ma w swojej bazie informacje o wczesniejszej odmowie. Pytania moga byc rozne. Odpowiadaj zgodnie z prawda, zadbaj o pozytywny wydzwiek mowy niewerbalnej i powinno byc ok.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz