Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje sie umowic na rozmowe o B1 i za 1 razem mialem odmowe(pazdziernik 2017) i od tego czasu zwiedzilem bardzo duzo krajow  miedzy innymi w europie. Wiadomo ze w UE jest strefa schengen i brak pieczatek w paszporcie i zeby udowodnix kosulowi ze bylem w tych krajach moge przedstawic bilety lotnicze np. ? Bo chodzi o to zeby przekonac do siebie, ze jestem prawdziwym turysta i bylem w tych krajach. Czy moge przepdstawic swoj wyciag z konta bankowego, ze stac mnie na oplacenie podrozy i ze sam ja oplacam? Mam w paszporcie pieczatki z turcji i egiptu czy to tez jakis problem z racji, ze to kraje arabskie? Dziekuje za jakiekolwiek rady a jak podobny temat byl to przepraszam;) wycieczke chce kupic przez biuro podrozy z kumplem ktory wlasnie byl w pazdzierniku ze mna na rozmowie i dostal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem za co dostalem odmowe, dostalem kartke z paragrafem. Pytal sie nas czy pracujemy, czy rodzina w usa i jaki plan i tyle i nie dostalem ;d lexe turystycznie napisalem we wniosku ze przylot ny a wylot LA jak w programie wycieczki. A czy mozna umowic sie na rozmowe w Krakowie gdzie bede przebywal pare dni gdzie ja pochodze z okolic poznania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, hakunaMATA napisał:

Konsul nie wymaga przedstawienia dowodów, iż było się w danym kraju. Wystarczy Twoje ustne zapewnienie. 

Poszukalem na jakis forach wypowiedzi ludzi, ktorzy byli po wize i pokazywali konsulowi jakies bilety ze byli w danym kraju wiec nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Miszczo1212 napisał:

Poszukalem na jakis forach wypowiedzi ludzi, ktorzy byli po wize i pokazywali konsulowi jakies bilety ze byli w danym kraju wiec nie wiem

Jest różnica w pokazywaniu konsulowi biletów na jego wyraźną prośbę, a własnym, spontanicznym bym powiedział. Jeżeli osoby te były w podobnej sytuacji do Twojej oraz konsul poprosił o okazanie tych biletów, lepiej je ze sobą zabierz. Mnie o odwiedzone kraje również pytano, żadnych biletów czy innych dokumentów okazywać nie musiałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Miszczo1212 napisał:

Poszukalem na jakis forach wypowiedzi ludzi, ktorzy byli po wize i pokazywali konsulowi jakies bilety ze byli w danym kraju wiec nie wiem

większość osób nie pokazuje nic i wizę mają. Tak patrz na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...