Skocz do zawartości

Znalezienie pracy, emigracja w przyszłości


daniel_

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, z racji tego że planuję za kilka lat wylecieć na stałe do Chicago mam kilka pytań.
Mam w planach ukończyć technikum elektroniczne z profilem informatycznym. Zdana matura daje w ogóle jakieś szanse?
Jak wygląda zatrudnienie w firmach przewozowych, przewóz ludzi autokarem, vanem?(Dokumenty pozwalające na taką pracę)
Jak wygląda obecne zapotrzebowanie na różnego rodzaju informatyków itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, daniel_ napisał:

Hej, z racji tego że planuję za kilka lat wylecieć na stałe do Chicago mam kilka pytań.
Mam w planach ukończyć technikum elektroniczne z profilem informatycznym. Zdana matura daje w ogóle jakieś szanse?
Jak wygląda zatrudnienie w firmach przewozowych, przewóz ludzi autokarem, vanem?(Dokumenty pozwalające na taką pracę)
Jak wygląda obecne zapotrzebowanie na różnego rodzaju informatyków itp.?

W skrocie - po technikum elektronicznym szanse na wize pracownicza masz zadne. Matura nie ma wiekszego znaczenia w tej kwestii.

 

Jak planujesz wyjechac za te kilka lat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby dostac wize pracownicza jako informatyk, musialbys posiadac wyksztalcenie (nie technikum), doswiadczenie i najlepiej jakies osiagniecia. Wtedy - MOZE - ktos z US zechce cie sponsorowac.

Nikt cie nie bedzie sponsorowac na prowadzenie autobusu..

Obecnie wiele agencji sponsoruje kierowcow TIRow - tutaj mozna sie kwalifikowac maja oczywiscie kilka lata doswiadczenia w pracy. Chociaz nie wiadomo ile czasu takie zapotrzebowanie na kierowcow bedzie.

Jesli nie masz rodziny w US, to twoja jedyna opcja to wiza pracownicza albo loteria wizowa. Ot tak, sobie nie wyjedziesz, bo chcesz.

Z sama matura to raczej nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...