Skocz do zawartości

sprzedaż samochodu w USA


nikiel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Chciałem dowiedzieć się gdzie jest haczyk i na czym polega sprzedaż samochodu w USA.

Zbyłem kilka samochodów osobom, które następnie je wyremontowały i sprzedały w USA.

Samochody poszły do Anglii i Hiszpanii, w zainteresowaniu była Holandia, Ukraina i bezpośrednio USA

Warunkiem był wiek samochodu tj. 25 lat.

Jakie przywileje ma 25 samochód, a jakich nie.

Sam zastanawiam się, czy nie zająć się samemu przebudową/odbudową pojazdów, bo widzę na rynku duży potencjał.

Niestety nie mam nikogo w stanach i nie znam procedur.

 

Proszę o info

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info

W zasadzie wszystko się wyjasniło w kwestiach formalnych - bardzo skompresowane i przydatnie informacje.

 

W kwestaich nieformalnych może jeszcze ktoś podpowie  coś jeśli przerabiał to na własnej skórze.

Zakładam, że samochód bedzie profesjonalnie zrobiony, ale często baza wjściowa jest w stanie róznym.

Jakiego rodzaju modyfikacje i ingerencje w stan pierwotny pojazdu są dopuszczalne?

Często odtworzeniu będzie podlegać ok. 30% ramy. Naprawy blacharskie też często są dość rozległe.

Jeśli ktoś jest w temacie to wiadomo, że jeśli się chce odbuować samochód  komplekowo to w zasadzie każda nawet najdrobniejsza część wymaga rozbrania "w puder".

Chodzi mi o spawanie (wstawianie nowych fragmentów skorodowanej ramy lub budy), piaskowanie, cynkowanie, galwanizowanie itp.

Efektem końcowym będzie samochód bez dodatkowych modyfikacji, ale odbudowany jak oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, nikiel napisał:

 

Jakie przywileje ma 25 samochód, a jakich nie.

 

https://help.cbp.gov/app/answers/detail/a_id/278/~/importing-classic-or-antique-vehicles-%2F-cars-for-personal-use  (2 sekundy googlowania)

Jak masz dostep do R32 / R33 Skyline JDM to zrobisz kase. Reszta to zapomnij, szkoda zachodu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...