Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Mam pytanie. Co się dzieję, jeśli ktoś na ważnej wizie turystycznej będąc w Usa aplikuje o zieloną kartę ? czy lepiej poczekać aż wygaśnie i startować ze statusu nielegalnego pobytu, czy zaraz po przylocie aplikować ?

pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

45 minutes ago, merto said:

Witam

Mam pytanie. Co się dzieję, jeśli ktoś na ważnej wizie turystycznej będąc w Usa aplikuje o zieloną kartę ? czy lepiej poczekać aż wygaśnie i startować ze statusu nielegalnego pobytu, czy zaraz po przylocie aplikować ?

pozdrawiam

Przekroczenie granicy na wizie turystycznej z zamiarem ubiegania sie o staly pobyt jest uznawane za visa fraud i nie ma znaczenia czy zrobi sie to w trakcie waznosci b2 czy nie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
9 godzin temu, merto napisał:

Witam

pozdrawiam

Jak juz napisal Xarthisius - to fraud. Poza tym aplikowac w jaki sposob ? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

13 godzin temu, merto napisał:

Witam

pozdrawiam

Zalezy od tego, czy miales zamiar aplikowac o GC podczas przekraczania granicy. Jesli nie - robisz AOS / concurrent filing. Jesli tak, to jest fraud.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kolega wczesniej wspominal, że chodzi o zielona karte dla Zony. Sam jest juz szczesliwym USC. Pyta sie wiec o IR1.

Chcialbym zobaczyc to uzasadnienie przy i-485, ze Zona przyjechala turystycznie i jak ja po jakims czasie "natchlo", ze wystapi o zmiane statusu...

@merto Jedyna droga bez komplikacji, jest taka sama jak dla wszystkich: CR1. Zona oczekuje na wize w kraju w ktorym obecnie mieszka. W miedzyczasie moze Cie odwiedzac na B2, ale oczywiscie istnieje niezerowa szansa, ze na granicy moga ja zawrocic. Opcjonalnie: Zona moze sie starac o wize pracownicza dual intent, jezeli ma taka mozliwosc. Tyle.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz