Skocz do zawartości

B-2 na GC


Rekomendowane odpowiedzi

45 minutes ago, merto said:

Witam

Mam pytanie. Co się dzieję, jeśli ktoś na ważnej wizie turystycznej będąc w Usa aplikuje o zieloną kartę ? czy lepiej poczekać aż wygaśnie i startować ze statusu nielegalnego pobytu, czy zaraz po przylocie aplikować ?

pozdrawiam

Przekroczenie granicy na wizie turystycznej z zamiarem ubiegania sie o staly pobyt jest uznawane za visa fraud i nie ma znaczenia czy zrobi sie to w trakcie waznosci b2 czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, merto napisał:

Witam

Mam pytanie. Co się dzieję, jeśli ktoś na ważnej wizie turystycznej będąc w Usa aplikuje o zieloną kartę ? czy lepiej poczekać aż wygaśnie i startować ze statusu nielegalnego pobytu, czy zaraz po przylocie aplikować ?

pozdrawiam

Jak juz napisal Xarthisius - to fraud. Poza tym aplikowac w jaki sposob ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, merto napisał:

Witam

Mam pytanie. Co się dzieję, jeśli ktoś na ważnej wizie turystycznej będąc w Usa aplikuje o zieloną kartę ? czy lepiej poczekać aż wygaśnie i startować ze statusu nielegalnego pobytu, czy zaraz po przylocie aplikować ?

pozdrawiam

 

Zalezy od tego, czy miales zamiar aplikowac o GC podczas przekraczania granicy. Jesli nie - robisz AOS / concurrent filing. Jesli tak, to jest fraud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wczesniej wspominal, że chodzi o zielona karte dla Zony. Sam jest juz szczesliwym USC. Pyta sie wiec o IR1.

Chcialbym zobaczyc to uzasadnienie przy i-485, ze Zona przyjechala turystycznie i jak ja po jakims czasie "natchlo", ze wystapi o zmiane statusu...

@merto Jedyna droga bez komplikacji, jest taka sama jak dla wszystkich: CR1. Zona oczekuje na wize w kraju w ktorym obecnie mieszka. W miedzyczasie moze Cie odwiedzac na B2, ale oczywiscie istnieje niezerowa szansa, ze na granicy moga ja zawrocic. Opcjonalnie: Zona moze sie starac o wize pracownicza dual intent, jezeli ma taka mozliwosc. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...