Jump to content

Przekroczenie pobytu


Recommended Posts

Znajoma dostała wizę turystyczną B2 na 10 lat. W tamtym roku w październiku/listopadzie wleciała na niej dostając pół roku pobytu. Ok. Marca/kwietnia przekroczyla pobyt i wyleciala w sierpniu do Polski czyli przesiedziala ok. 4 msc.

Czy jest szansa, że dostanie jeszczse wizę? Jak wygląda dzisiaj sytuacja prawna.

Ktoś wspomniał o przekroczeniu do 180 dni?

Link to comment
Share on other sites

26 minut temu, Jepetto napisał:

Jaką wklejkę?

PS co by mogło pomóc w uzyskaniu? 

To co ma wklejone w paszporcie.

Mało danych co ja zatrzymało tyle czasu w Stanach. Jeśli mało coś ważnego to małe są szanse na wizę w najbliższym czasie. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Jepetto said:

Jaką wklejkę?

Wklejka to jest to, co nazwałeś w pierwszym poście "wizą na 10 lat". Tamta "wiza" (a dokładniej promesa) przestała być ważna. Jeśliby z nią Twoja znajoma poleciała teraz do USA to zostałaby zawrócona z granicy. Nie ma ona zakazu wjazdu (przekroczenie poniżej 180 dni) i może starać się o różne typy wiz: małżeńskie, narzeczeńskie, rodzinne, pracownicze, studenckie itp (o ile jej przysługują i spełnia warunki). W przypadku wizy turystycznej teraz jej szanse są minimalne (szczególnie tak szybko po złamaniu przepisów). Myślę, że za jakiś czas będzie się mogła starać ponownie. Tu chyba był przykład gościa co po kilkunastu latach od przedłużenia pobytu dostał wizę turystyczną bez problemu - także nic nie jest na "zawsze".

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...