Skocz do zawartości

Ponowne Ubieganie się o wize ważne


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,kieruje do was pytanie bo może ktoś z was był w podobnej sytuacji a więc przechodze do sedna sprawy w 2014 ubiegalem sie o wize do usa na B2 i ją dostałem na rok uczylem sie wtedy w sredniej szkole wyleciałem na wakacje na 2 miesiace wtedy i sie wrocilem po tym czasie nie bylo jakis problemow czy cos  ona mi jak juz wiecie skonczyla sie po roku czyli w 2015 pozniej nie staralem sie o ponowna skonczylem szkole zaczalem prace pracuje juz ponad 2 lata nie dawno otrzymalem kolejna umowe i byla ona na stale pracuje w duzej stabilnej firmie na poludniu polski i jest rok 2019 chce starac sie o wize ponownie bo mam tam rodzine maja obywatelstwo itp i dostalem od nich zaproszenie na graduacje/slubowanie wojskowe od ich syna i chcial bym wyjechac no na miesiac na ta uroczystosc i pobyc z nimi jakis czas i sie po prostu wrocic do PL i teraz najwazniejsze jakie byly by szanse zeby dostac wize ktos ubiegal sie drugi raz patrza nato pod innym kątem itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 godzin temu, Bumbleeee96 napisał:

Witajcie,kieruje do was pytanie ...

teraz najwazniejsze jakie byly by szanse zeby dostac wize ktos ubiegal sie drugi raz patrza nato pod innym kątem itp ?

Tak, ja miałam podobną sytuację. Za pierwszym razem dostałam wizę na rok. Pojechałam, wróciłam w deklarowanym czasie. Po kilku latach ubiegałam się drugi raz, ale nie sama tak jak poprzednio, tylko z całą rodziną. Wszyscy otrzymaliśmy wizy na 10 lat. Przypuszczam, że w Twoim przypadku powinno być podobnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z automatu dostałas czy dopytywali sie o coś bo slyszalem ze daja z automatu i to w systemie u nich wszystko jest kiedy wylecialem wrocilem itp czyli mam spac spokojnie ze dostane druga czy jednak nie bardzo ta stala praca ich przekona i to ze wrocilem o czasie i nie wyjezdzalem juz tam pozniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Bumbleeee96 napisał:

Z automatu dostałas czy dopytywali sie o coś bo slyszalem ze daja z automatu i to w systemie u nich wszystko jest kiedy wylecialem wrocilem itp czyli mam spac spokojnie ze dostane druga czy jednak nie bardzo ta stala praca ich przekona i to ze wrocilem o czasie i nie wyjezdzalem juz tam pozniej

Tak zupełnie z automatu to nie. Musiałam wypełnić wniosek, stawić się w konsulacie na rozmowę i odpowiedzieć na kilka pytań. Gdzie chcę jechać, na jak długo, z kim. Kiedy byłam poprzednim razem w USA, jak długo, u kogo. Chociaż mieli te informacje w systemie i większość odpowiedzi była w wypełnionym wniosku, to i tak sprawdzali chyba moje zachowanie, pytając o to ponownie (tak sobie to tłumaczę ;)). W sumie idąc na spotkanie, miałam już bardzo dobrze i dość szczegółowo opracowany plan całej wyprawy, więc wypadliśmy (byłam na rozmowie z mężem i synem), bardzo wiarygodnie. Wypadliśmy... w zasadzie to ja wypadłam, bo większość pytań, była skierowana do mnie :). Ale naprawdę wszystko przebiegło bezproblemowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha. I dobrze mieć ze sobą paszport z poprzednią wizą. Ja ją miałam w starym paszporcie, więc zabrałam obydwa ze sobą na rozmowę. W trakcie rozmowy, zapytano mnie o stary paszport i Pani konsul wbiła mi w nim pieczątkę z anulacją (chociaż zarówno wiza jak i paszport, były już nie ważne ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no to wiem że wniosek i rozmowa to standard podstawowa procedura bardziej chodziło o pytania.

Akurat mam ważny jeszcze obecny paszport parę lat z nie ważna już wiza i na tym samym będę się starać o drugą bo czytałem że to nie problem.

Dziękuję za informację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...