Skocz do zawartości
kislawa

Ds160 a cel wyjazdu.

Recommended Posts

Dzień dobry, 

Mam takie pytanie, lecimy z moją żoną w podróż poślubną, ja mam promese i byłem kilka razy turystycznie w usa, a ona nie. Wiec wiadomo, ulubione spotkanie w ambasadzie ;). Natomiast o ile jestem spokojny, bo żona prowadzi od dwóch lat działalność gospodarczą, sama na siebie zarabia, mamy mieszkanie, psy, a ja dobrą prace od kilku lat (więc zasadniczo, wszystko powinno pójść gładko). To jednak jedna rzecz mnie martwi, otóż zaznaczyła ona w aplikacji rodzaj visy b1/b2 - bo po pierwsze zobaczyła że ja mam tak zaznaczone w swojej promesie, a po drugie opis był b1/b2 temporary bussines, tourism, b1 temporary bussines i b2 tourism and medical treatment (a stwierdziła, że leczenie to nie, wiec że opis b1/b2 najlepiej pasuje).

Wiem że to trochę wróżenie z fusów, ale powiedzcie mi proszę czy w związku z tym, że jest to wyjazd czysto turystyczny, może to mieć wpływ na decyzje konsula (czy ewneutlanie warto się kontaktować z ambasadą). 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

21 minut temu, kislawa napisał:

Dzień dobry, 

Mam takie pytanie, lecimy z moją żoną w podróż poślubną, ja mam promese i byłem kilka razy turystycznie w usa, a ona nie. Wiec wiadomo, ulubione spotkanie w ambasadzie ;). Natomiast o ile jestem spokojny, bo żona prowadzi od dwóch lat działalność gospodarczą, sama na siebie zarabia, mamy mieszkanie, psy, a ja dobrą prace od kilku lat (więc zasadniczo, wszystko powinno pójść gładko). To jednak jedna rzecz mnie martwi, otóż zaznaczyła ona w aplikacji rodzaj visy b1/b2 - bo po pierwsze zobaczyła że ja mam tak zaznaczone w swojej promesie, a po drugie opis był b1/b2 temporary bussines, tourism, b1 temporary bussines i b2 tourism and medical treatment (a stwierdziła, że leczenie to nie, wiec że opis b1/b2 najlepiej pasuje).

Wiem że to trochę wróżenie z fusów, ale powiedzcie mi proszę czy w związku z tym, że jest to wyjazd czysto turystyczny, może to mieć wpływ na decyzje konsula (czy ewneutlanie warto się kontaktować z ambasadą). 

Dobrze jest i nie należy kontaktować się z Ambasada. 

Wiza b2 to też wyjazdy na leczenie lecz tutaj należy mieć na to dokumenty. 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziękuje za odpowiedź :).

Mam jeszcze jedno pytanie, wiem że loteria wizowa nie ma wpływu na wizę turystyczną, ale co w przypadku pytania, czy ubiegała się pan/pani o wizę imigracyjną? Odpowiedzieć, tak brałam udział w loteri, czy nie bo to w końcu loteria, a nie ubieganie się o wizę imigracyjną. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dopóki nie zostanie się wylosowanym i nie złoży się dokumentów w wyniku wylosowania to się jeszcze o tę wizę nie ubiega. Uczestnictwo w loterii w sensie złożenia wniosku o udział w loterii nie jest ubieganiem się o wizę imigracyjną.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz