Jump to content

Dwa laptopy


tombo7777

Recommended Posts

Witam. Mam pytanie apropo laptpów.

Lecę do USA i zabieram ze sobą swój prywatny laptop. Po 2-3 tygodniach będę wracał i w drodze powrotnej będę miał prywatny i słuzbowy w bagażu podręcznym. Czy przypadkiem nie będę musiał zaplacić cła? Pytanie może głupie ale lecę pierwszy raz i mam pewne obawy z tego powodu :)

Link to comment
Share on other sites

Czyli lecisz z jednym laptopem do USA a wracasz z drugim, tak? W tym wypadku za ten drugi laptop jeśli był kupiony poza Unią Europejską i ma wartość ponad 430 EUR (jeśli nic innego nie będzie w bagażu innych rzeczy podlegających ocleniu),  to wtedy cło będzie należne. A jak ten laptop służbowy stary już i mało warty, to problemów nie będzie. Twój prywatny laptop kupiony w UE nie podlega ocleniu.

Link to comment
Share on other sites

Pytasz o przepisy czy o zdrowy rozsądek? Przepisy nie zabraniają schować go do bagażu głównego (może musiałbyś wyjąć baterię). Aczkolwiek rozsądek stanowczo odradza takiego ruchu. Jeśli straciłbyś go (bo ktoś by go wyjął) to chyba odpowiedzialność przewodnika jest ograniczona do kilkanastu lub kilkadzisięciu dolarów za kilogram "zaginionego" bagażu

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...