Jump to content

Recommended Posts

Witam wszystkich

dostalem propozycje pracy i przeprowadzki do usa na 10 lat do wyboru mam 

Nebraske 

Idaho

Texas

co byscie polecili z tych lokalizacji i dlaczego aby pasowalo zonie i dziecku

Podaj konkretne miasta/miejscowości. Teksas jest ogromny, jest spora różnica między życiem np. w Austin a Amarillo. 

3 godziny temu, Dakar1978 napisał:

w Idaho - Bozeman

Bozeman jest w Montanie.... a Eagle Ford to jest chyba suburbia Dallas (czy o to chodzi?) Ile ma lat dziecko? Bo jezeli bedzie chcialo tu studiowac to bedzie mega droga zabawa dla Was. 

Edited by katlia

Bozeman to b. fajne miasteczko, ale dość drogie. Ceny nieruchomości są totalnie z doopy wzięte w porównaniu do średnich zarobków.

Tak przepraszam Montana

tak to w poblizu dallas

syn ma 7 lat

dom i auta oplaca pracodawca wiec bardziej chodzi mi o koszty życia , bezpieczenstwo i ogolnie pojeta okolice, klimat 

22 minutes ago, Jackie said:

Bozeman to b. fajne miasteczko, ale dość drogie. Ceny nieruchomości są totalnie z doopy wzięte w porównaniu do średnich zarobków.

No, ale jaka lokalizacja! Same gory, parki narodowe i lasy. Majac do wyboru Bozeman, MT albo Dallas, TX i cokolwiek w Nebrasce chyba bym sie dlugo nie zastanawial ;) 

56 minut temu, Xarthisius napisał:

No, ale jaka lokalizacja! Same gory, parki narodowe i lasy. Majac do wyboru Bozeman, MT albo Dallas, TX i cokolwiek w Nebrasce chyba bym sie dlugo nie zastanawial ;) 

Ja również, choćby i dla samego Bozeman, nawet bez lasów i parków. To jest naprawdę b. fajne miasto w którym sporo się dzieje. Dallas mnie nie rusza (nie byłam, ale sporo czytałam i słyszałam), Nebraska (gdziekolwiek) też nie, ale każdy ma inne priorytety. 

Godzinę temu, Dakar1978 napisał:

dom i auta oplaca pracodawca

Szczęściarz :)

Godzinę temu, Dakar1978 napisał:

bardziej chodzi mi o koszty życia , bezpieczenstwo i ogolnie pojeta okolice, klimat 

Bozeman zdecydowanie jeśli lubicie zimę i wszystkie zabawy z zimą związane: narty, snowboard, picie na umór ;) W lecie też sporo do zobaczenia. Texas generalnie jest tańszy, są wyjątki, np. b. ostatnio modny Austin. Dallas nie znam ale mój mąż spędził 9 lat w Teksasie i nie znosi tego stanu, ale akurat jeśli chodzi o Dallas to nie ma zbyt wiele złego do powiedzenia. Nebraski nie znam w ogóle, więc się nie wypowiem.

IMO więcej informacji znajdziesz tu: http://www.city-data.com/forum/

22 godziny temu, Jackie napisał:

W lecie też sporo do zobaczenia. Texas generalnie jest tańszy, są wyjątki, np. b. ostatnio modny Austin. Dallas nie znam ale mój mąż spędził 9 lat w Teksasie

A czy texas z tych trzech stanów tez jest najcieplejszy? Geograficznie leży koło florydy pogoda jest podobna? 

Edited by Jackie

6 godzin temu, Dakar1978 napisał:

A czy texas z tych trzech stanów tez jest najcieplejszy? Geograficznie leży koło florydy pogoda jest podobna? 

Z wymienionych 3 stanów zdecydowanie Teksas jeśli szukasz ciepelka, ale nie patrz na Teksas,to jest ogromny stan, patrz na indywidualne miasta.

Dla Dallas: https://www.usclimatedata.com/climate/dallas/texas/united-states/ustx1575/2018/1 (ustaw sobie w Celsjuszach).