Skocz do zawartości

Podatki w USA


Rekomendowane odpowiedzi

Nie. Nie trzeba. W urzędzie pracy to na 100% nic nie trzeba zmieniać. Jeśli jednak pytanie było o Urząd Skarbowy to jak nigdy nie wypełniałeś PITu to też nie masz NIPu. Jakbyś miał i wyrobiłeś go mieszkając i żyjąc w Polsce to jedynie co trzeba złożyć w Urzędzie Skarbowym to deklaracja aktualizacyjna NIP-7. Jednak nie złożenie jej nie jest ścigane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mcpear napisał:

Nie. Nie trzeba. W urzędzie pracy to na 100% nic nie trzeba zmieniać. Jeśli jednak pytanie było o Urząd Skarbowy to jak nigdy nie wypełniałeś PITu to też nie masz NIPu. Jakbyś miał i wyrobiłeś go mieszkając i żyjąc w Polsce to jedynie co trzeba złożyć w Urzędzie Skarbowym to deklaracja aktualizacyjna NIP-7. Jednak nie złożenie jej nie jest ścigane.

Z rodzicami byłem razem bo miałem mniej niż 26 lat i studiowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 23.03.2019 o 17:44, nikon napisał:

Z rodzicami byłem razem bo miałem mniej niż 26 lat i studiowałem.

Obywateli RP opuszczających kraj na dłużej niż 182 dni obowiązuje konieczność zgłoszenia tego faktu w urzędzie miasta/gminy właściwym ze względu na miejsce pobytu stałego. 
https://obywatel.gov.pl/wyjazd-za-granice/zglos-wyjazd-za-granice

Warto to zrobić dla świętego spokoju - np. wezwania do stawienia si w charakterze świadka/oskarżonego są doręczane na adres zameldowania na stałe z domniemaniem ich odebrania, co z kolei nakłada na nas określone obowiązki i wiąże się z dotkliwymi karami w przypadku nieusprawiedliwionego braku stawiennictwa. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...