Skocz do zawartości

Nowy Jork nocleg


pawel92

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna wyprawa do stanów, tym razem Nowy Jork. 

Ogólnie planowałem zrobić tak jak w Chicago, czyli znaleźć coś taniej na airbnb na obrzeżach z dobrym dojazdem do miasta. W Chicago wszyło mi tak jak planowałem, wyjście z mieszkania ok. 10 i powrót na wieczór, ewentualnie jakiś zrzut zakupów w ciągu dnia. 

No i pytanie czy Jesrsey City w okolicach Journal Square to dobra miejscówa? Z tego co widziałem to są pociągi/kolejki PATH co można bardzo szybko dostać się do miasta. 

Chyba że, są jakieś dobre miejscówki w sammym NY gdzie jest bezpiecznie i cenowo też ok. W Jersey za 14dni mam prywatne mieszkanie za 4-5k zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz zabookowałem sobie na airbnb 33 dni noclegu w Harlemie zaraz obok stacji A/B/C/D za $1300 z groszami (lipiec/sierpień). Fajna miejscówka, budynek w którym już kiedyś nocowałem ale inny apartment.

Osobiście polecam szukanie noclegów na >= 28 dni, bo wtedy można upolować rabaty między 20-40%.

New Jersey nigdy nie był dla mnie wyborem ze względu właśnie na dojazd. PATH to inne bilety niż MTA, co zwiększa wydatki, a wygodę bliskości stacji metra w NYC ciężko pobić.

W NYC osobiście preferuję bliskość 8th Ave line, albo Brooklyn wzdłuż A/C, albo Harlem wzdłuż A/B/C/D. Jeśli nie to to w drugim szeregu szukałbym sąsiedztwa Q/R/N/W (np. coś w Astorii, albo Brooklyn), albo F (też brooklyn), ewentualnie M, E albo 7 w Queens. Zależy też co chcesz robić w NYC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 23.05.2019 o 20:41, motorolnik napisał:

Ja teraz zabookowałem sobie na airbnb 33 dni noclegu w Harlemie zaraz obok stacji A/B/C/D za $1300 z groszami (lipiec/sierpień). Fajna miejscówka, budynek w którym już kiedyś nocowałem ale inny apartment.

Harlem to bezpieczny? :D Podeślesz miejscówkę? 

 

Dnia 23.05.2019 o 20:41, motorolnik napisał:

Osobiście polecam szukanie noclegów na >= 28 dni, bo wtedy można upolować rabaty między 20-40%.

Niestety lecę  na 2 tygodnie na maraton + zwiedzanie. I tak już będę na bezpłatnym urlopie siedział więc więcej odpada :D

 

Dnia 23.05.2019 o 20:41, motorolnik napisał:

W NYC osobiście preferuję bliskość 8th Ave line, albo Brooklyn wzdłuż A/C, albo Harlem wzdłuż A/B/C/D. Jeśli nie to to w drugim szeregu szukałbym sąsiedztwa Q/R/N/W (np. coś w Astorii, albo Brooklyn), albo F (też brooklyn), ewentualnie M, E albo 7 w Queens. Zależy też co chcesz robić w NYC.

Co do tego co chce robić to raczej klasycznie jak przy pierwszej wizycie w NY. Zwiedzanie, zakupy, jedzenie, jakiś mecz NBA itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bezpieczny. Konkretnie będę trochę na południe od stacji A/B/C/D 145 St, czyli w Hamilton Heights. W samej stacji 145th St jak i zaraz obok na St Nicholas Ave jest posterunek policji. Niedaleko są takie piękne nieruchomości, które znajdują kupców za miliony https://ny.curbed.com/2018/1/22/16919368/72-hamilton-terrace-in-contract

Z drugiej strony nie tak daleko miało miejsce to zdarzenie https://gothamist.com/2019/06/13/hamilton_heights_shooting.php

a dwa lata temu to https://gothamist.com/2017/05/05/german_tourist_robbed_sexually_assa.php

Odosobnione przypadki, ale zostają w pamięci. Nie zmienia to faktu, że w mordę w NYC można dostać wszędzie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, motorolnik napisał:

Odosobnione przypadki, ale zostają w pamięci. Nie zmienia to faktu, że w mordę w NYC można dostać wszędzie.

No to pewnie, ja i tak pewnie wieczorami to już będę leżał w domu po łażeniu cały dzień po mieście. A pewnie to wieczorami zawsze ryzyko większe, że się wejdzie nie w tą uliczkę :D

Dzięki za info, jeszcze tu ewentualnie podeśle linki jak znajdę jakieś ciekawe airbnb co by ktos określił czy miejscówa jest git ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z konkretnych miejscówek możesz sprawdzić tą np. https://www.airbnb.co.uk/rooms/1130855 , Brooklyn, niedaleko dwóch stacji metra i zaraz obok stojaka CitiBike w spokojnej okolicy (Crown Heights).

https://www.airbnb.co.uk/rooms/9921802 , Brooklyn, taniej ale dalej od metra (4 albo 5 przecznic do Kingston Throop).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/21/2019 at 7:19 AM, pawel92 said:

No to pewnie, ja i tak pewnie wieczorami to już będę leżał w domu po łażeniu cały dzień po mieście. A pewnie to wieczorami zawsze ryzyko większe, że się wejdzie nie w tą uliczkę :D

Dzięki za info, jeszcze tu ewentualnie podeśle linki jak znajdę jakieś ciekawe airbnb co by ktos określił czy miejscówa jest git ;)

Ja byłam w NYC kilka razy w życiu i zawsze wybierałam lokalizacje w samym centrum Manhattanu, tak żeby było wszędzie z buta.. raz gdzieś nieopodal Central Parku, raz gdzieś przy Times Square - no ogólnie mega centrum. To jakiś tani hotel/motel, a to hostel. Raz byłam tez nawet w porządnym hotelu (to akurat będąc z rodzina przejazdem). Nocami szlajałam się ze znajomymi po klubach i wracaliśmy często pieszo lub taksówką złapaną ad hoc... nie czułam się niebezpiecznie. Aczkolwiek to było dobre 10 lat temu albo i więcej, jak byłam piękna i młoda (i głupia) czasy mogły się zmienić :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MeganMarkle napisał:

To jakiś tani hotel/motel, a to hostel

No teraz jakis hostel w centrum to kosztuje 5000zł za 14dni a hotel to minimum 10000zł :D

 

Za 5000-6000 to mogę mieć prywatne mieszkanie airbnb jak dobrze poszukać i sobie dojeżdżać jak i tak będę wyjeżdzał rano i wracał wieczorem :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.06.2019 o 04:15, MeganMarkle napisał:

 Aczkolwiek to było dobre 10 lat temu albo i więcej, jak byłam piękna i młoda (i głupia) czasy mogły się zmienić :) 

[offtopic :]

nie, nie zmienily sie. NYC to miasto dla mlodziakow. 

Ludzie pomiedzy 20-35 lat maja tu raj. 

Wg mnie >40 lat - meczarnia, beton, brak zieleni, syf, czlowiek z pracy ucieka do domu, z domu do pracy i tak w kolko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...