Skocz do zawartości

czas sponsorowania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na wstępie pragnę napomnieć, że chodzi mi jedynie o przybliżony czas poszczególnych etapów. Zdaje sobie sprawę, że każdy przypadek poniekąd jest indywidualny i może trwać różnie. Jestem obywatelem USA od urodzenia, nie mniej jednak większość życia bo 2/3 przeżyłem w Polsce. Obecnie posiadam już żonę i chciałbym wraz z nią wyjechać do USA. Chciałbym się dowiedzieć ile trwa takie wyrabianie "domicylu" zanim będę brany pod uwagę jako prawdziwy sponsor. Po jakim czasie w ogóle warto byłoby aplikować o wizę K3 i znów ile to się rozciąga. Jak przypuszczacie- od momentu mojego rozpoczęcia odprowadzania podatków do wjazdu żony do USA jaki czas na ogół mija?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, John_Doe napisał:

Witam. Na wstępie pragnę napomnieć, że chodzi mi jedynie o przybliżony czas poszczególnych etapów. Zdaje sobie sprawę, że każdy przypadek poniekąd jest indywidualny i może trwać różnie. Jestem obywatelem USA od urodzenia, nie mniej jednak większość życia bo 2/3 przeżyłem w Polsce. Obecnie posiadam już żonę i chciałbym wraz z nią wyjechać do USA. Chciałbym się dowiedzieć ile trwa takie wyrabianie "domicylu" zanim będę brany pod uwagę jako prawdziwy sponsor. Po jakim czasie w ogóle warto byłoby aplikować o wizę K3 i znów ile to się rozciąga. Jak przypuszczacie- od momentu mojego rozpoczęcia odprowadzania podatków do wjazdu żony do USA jaki czas na ogół mija?

Wiec kilka kwestii :

- Zapomnij o K-3. Praktycznie nie jest wydawana.

- Potrzebujesz domicile lub intent to establish domicile - wynajety dom/apartament, cos co Cie wiaze z US. NIe ma wymagac czasowych.

- Z podatkow to miales sie rozliczac od zawsze mieszkajac i pracujac poza US. Zacznij od wypelnienia tax returns do IRS za poprzednie trzy lata. Podatki nie maja nic wspolnego z domicile

- Od wyslania I-130, rok - poltora do wjazdu zony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, John_Doe napisał:

Chciałbym się dowiedzieć ile trwa takie wyrabianie "domicylu" zanim będę brany pod uwagę jako prawdziwy sponsor.

 

Niestety, nie ma oficjalnych wytycznych, masz przekonać urzędnika i tyle. Tak jak napisał kzielu: wynajmij apartament i pokaż że masz podpisaną umowę. Inne pomysły: kup auto, załóż konto w banku i pokaż wyciąg pokazujący że coś się tam dzieje (samo założenie konta nie jest dowodem domicylu, ale możesz udowodnić że robiłeś zakupy w rodzaju meble do mieszkania itp.), znajdź pracę lub pokaż że aktywnie szukasz pracy.

To trochę jak dowody na więzi z krajem gdy starasz się o wizę turystyczną, ale na odwrót ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jackie napisał:

 

Niestety, nie ma oficjalnych wytycznych, masz przekonać urzędnika i tyle. Tak jak napisał kzielu: wynajmij apartament i pokaż że masz podpisaną umowę. Inne pomysły: kup auto, załóż konto w banku i pokaż wyciąg pokazujący że coś się tam dzieje (samo założenie konta nie jest dowodem domicylu, ale możesz udowodnić że robiłeś zakupy w rodzaju meble do mieszkania itp.), znajdź pracę lub pokaż że aktywnie szukasz pracy.

To trochę jak dowody na więzi z krajem gdy starasz się o wizę turystyczną, ale na odwrót ;) 

Część z rzeczy, które wymieniales juz tam mam bo mieszkalem tam kilka lat temu po skonczeniu szkoly sredniej w PL, a miedzy studiami. Chodzi mo glownie o dochod. Bo z tego co sie orientuje, musze wykazac najniższa jakąś tam roczną 22k. Chodzi mi o to, czy I-130 moge złożyć juz wczesniej czy dopiero jak domicyl sobie już zorganizuje. Bo to tez ma znaczenie czy rok-półtorej będę na całość czekał czy dopiero jak juz tam z pol roku powalcze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dochod nie ma nic wspólnego z domicile - dochod jako sponsor musisz mieć na etapie NVC (pol roku po wysłaniu I-130 mniej więcej - dochód możesz mieć zerowy jak będziesz miał co-sponsora). Domicile musisz mieć na etapie interview w ambasadzie czyli na samym końcu procesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...