Skocz do zawartości

odmowa wizy bez konieczności rozmowy z konsulem


xxvv

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 18.09.2019 o 08:13, cee napisał:

Czy dostałaś odmowę wizy czy zostałaś wezwana na wizytę w konsulacie? Bo to jest różnica. Mojej mamie skladalem wniosek na przedłużenie bez wizyty, niby warunki spełniała, ale otrzymałem maila że jednak musi się stawić na rozmowę. Efekt taki że dostała na kolejne 10 lat. Zasadnicze pytanie czy dostałaś odmowę czy tylko wezwanie na rozmowę.

Napisali żeby umówić się na wizytę z konsulem gdyż nie są spełnione warunki ubiegania sie o wizę bez konieczności rozmowy.. jak dla mnie warunki były spełnione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, cee napisał:

Wg Ciebie może i byly, ale nie Ty o tym decydujesz. Może chcą pobrać odciski, może ich wcześniej nie było, zapewne masz nowy paszport itp itd. Jeśli wszystko jest ok to nie ma się czym stresować imo

wiem że nie ja o tym decyduje paszport mam jeszcze ważny pare lat odciski też były, więc po co robią ludzi w trąbę że bez konieczności rozmowy można dostać wizę... Ja mam do Ambasady ponad 250km więc muszę poświęcić cały dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że nie ja o tym decyduje paszport mam jeszcze ważny pare lat odciski też były, więc po co robią ludzi w trąbę że bez konieczności rozmowy można dostać wizę... Ja mam do Ambasady ponad 250km więc muszę poświęcić cały dzień
Są na forum ludzie którzy otrzymali kolejną wizę bez konieczności osobistego stawiennictwa, także nie do końca spełniałas te warunki. A ten paszport to na ile lat miałaś skoro 10cio letnia wiza się skończyła a paszport nadal ważny? Musiałaś jeździć w pewnym momencie na dwa paszporty. Może z racji perspektywy wejścia Polski do VWP, twój jeszcze ważny kilka lat paszport się nie kwalifikuje, nie wiem. Jakiś powód jest i nie ma co martwić się na zapas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, xxvv napisał:

Napisali żeby umówić się na wizytę z konsulem gdyż nie są spełnione warunki ubiegania sie o wizę bez konieczności rozmowy.. jak dla mnie warunki były spełnione

Nie byly spelnione, bo podczas rozpatrzenia Twojego wniosku uplynelo wiecej niz 12 miesiecy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużym skrócie -  @xxvv  masz rację - spełniałaś podstawowe warunki aby uzyskać wizę bez wizyty w konsulacie.
Konsulat, po analizie Twojego wniosku oraz dostępnych u nich informacji, podjął decyzję, że musisz jednak starać się o wizę osobiście.
Ergo - zastanów się (sama w duchu nie publikuj niczego na forum) czy w historii Twoich podróży i/lub np. w Twoich publikacjach na portalach społecznościowych występują okoliczności/zdarzenia mogące mieć wpływ na ew. zgodę bądź odmowę wydania promesy wizowej. 

Jeśli jesteś w 100% pewna, że nic z powyższego Cię nie dotyczy - możesz spokojnie jechać na rozmowę. Jeśli jednak nie - przełóż ja na dowolny termin po 01 października ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...