Skocz do zawartości

Data złożenia wniosku w DV-2021


Yorkee12

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, tomey napisał:

12 lat nauki bez matury ale z dyplomem technika to będzie High School degree.

Degree to nie matura, czy może nie tylko matura, tak mi sie wydaje. Czy się mylę?

Liceum, technikum ze zdana maturą to  High School degree. High School, no degree to ukończone liceum, technikum, szkoła policealna bez zadnej matury. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Valaya napisał:

Liceum, technikum ze zdana maturą to  High School degree. High School, no degree to ukończone liceum, technikum, szkoła policealna bez zadnej matury. 

Tak myślisz, czy na pewno, bo mnie się nie wydaje aby chodziło o maturę czy tylko o maturę. Technikum można ukończyć z dyplomem lub bez i tak samo masz średnie wykształcenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, tomey napisał:

Tak myślisz, czy na pewno, bo mnie się nie wydaje aby chodziło o maturę czy tylko o maturę. Technikum można ukończyć z dyplomem lub bez i tak samo masz średnie wykształcenie.

@Valaya napisała prawidłowo - co prawda w PL matura to nie jest "degree" ale trzeba przyjąć, że ukończenie szkoły średniej z dyplomem (maturalnym czy technika) wypełnia wymagania ekwiwalentu amerykańskiego (do celów loterii wizowej).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Halyna napisał:

@Valaya napisała prawidłowo - co prawda w PL matura to nie jest "degree" ale trzeba przyjąć, że ukończenie szkoły średniej z dyplomem (maturalnym czy technika) wypełnia wymagania ekwiwalentu amerykańskiego (do celów loterii wizowej).

 

Wypełnia ale tu jest mowa o degree lub no degree i wg mnie technikum z dyplomem ale bez matury to High School degree.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tomey napisał:

Tak myślisz, czy na pewno, bo mnie się nie wydaje aby chodziło o maturę czy tylko o maturę. Technikum można ukończyć z dyplomem lub bez i tak samo masz średnie wykształcenie.

Jestem pewna. U nas też kiedyś się mówiło wykształcenie średnie niepełne dla osób z ukończona szkołą średnia (liceum, technikum) bez matury. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, tomey napisał:

Wypełnia ale tu jest mowa o degree lub no degree i wg mnie technikum z dyplomem ale bez matury to High School degree.

Ja bym to zinterpretowała w ten sposób, że szkoła średnia (liceum, technikum) ukończona z dokumentem pozwalajacym na rozpoczęcie studiów wyższych - with degree, ukończona ale bez mozliwości kontynuacji na wyższych studiach - no degree.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...