Skocz do zawartości

Wiza H4 małżeńska złota klatka czy szansa


Rekomendowane odpowiedzi

Wiza H4, czytałam, że były plany zmiany statusu bez pozwolenia na pracę na chociażby wolontariat, ale z tego co widzę nie doszły do skutku. 

Pozostaje więc collage z programem ESL i szlifowanie języka.. Czy można zapisać się w styczniu, lutym? 

Rozumiem że na h4 nie mam prawa pracy na terenie USA, ale czy mogę wykonywać pracę dla polskiego przedsiębiorcy, który ma siedzibę w Polsce? Choćby dla mojego byłego pracodawcy? Ew. Prowadzić bloga, funpage z poradami płatnym? No coś żeby nie ześwirować? 

Mam SSN z poprzedniego pobytu na J1-będę mogła z nim wyrobić prawo jazdy?

Nie zamierzam podejmować się żadnej działalności, która by miała doprowadzić do złamania warunków wizy H4, dlatego pytam o sposoby na maksymalne wykorzystanie tego czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nula napisał:

Czy można zapisać się w styczniu, lutym? 

Zalezy od college'u ale przewaznie na community college mozna zaczac w styczniu/lutym. Sprawdz strony internetowe - wyszukaj academic calendar - i tam powinno byc wszystko napisane. Jedna uwaga - na popularne kursy dobrze zapisac sie jak najszybciej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, nula napisał:

Wyczytałam przy okazji, że mając wizę h4 jeżeli znajdę pracodawcę to będąc już w USA mam szansę na zmianę statusu z H4 na H1b  czy wiecie może jak to wygląda? Czy to też może się odbyć tylko przez losowanie? 

Dokladnie tak samo jak kazde inne H-1B. Jezeli jest tyle petycji ze robia w kwietniu loterie, to przez losowanie. Jak nie - to nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...