Skocz do zawartości

Wizyta w konsulacie RP w NYC


kzielu

Rekomendowane odpowiedzi

11 hours ago, MeganMarkle said:

A długo było trzeba czekać na ten paszport dla dziecka w konsulacie? Bo ja chyba mojemu Młodemu tez w ten sposób będę wyrabiac, aczkolwiek do LA mi się nie spieszy wiec pewnie niepredko...

8 tygodni. Zdziwił mnie wtedy ten czas oczekiwania. Można było sprawdzać na internecie czy już jest do odbioru i w sumie pojawił się do odbioru po 7 i pół tygodniach. Ja odbierałem osobiście ale można opłacić FedExa aby przywieźli do domu. Sprawdzaj dyżury konsularne. Konsul co jakiś czas podróżuje aby przyjąć wnioski paszportowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Wiec krótkie podsumowanie - wpadłem wczoraj do Konsulatu RP w NYC na wcześniej umówioną wizytę.

Całość zajęła jakieś 10 minut, żonę wpuścili bez najmniejszych problemów - całe pomieszczenie gdzie przyjmują interesantów to trzy okienka, kilkanaście krzeseł - niewielkie pomieszczenie.

Na dzień dobry zaraz po wejściu przez drzwi trafia się na pana obsługującego x-ray - faktycznego kierownika całego zamieszania - przepytuje każdego czy ma wypełnione (poprawnie) formularze, zdjęcia (tych co nie mieli odsyła do punktu Passport Photos po drugiej stronie ulicy który pewnie nieźle żyje z niekumatych rodaków) i jak wszystko gra to pozwala przejść przez wykrywacz metali a dobytek przepuszcza przez x-ray i kieruje do okienka. 

Ja ewidentnie zarobiłem plusy dodatnie - formularze miałem, gotówkę w kieszeni, zdjęcia tez - zrobione samodzielnie i wrzucone cztery sztuki na 4x6 - odbitka w Walgreens kosztowała mnie $0.49. Bardzo miła Pani wszystko przyjęła, dała potwierdzenie i pytała się czy samochodem z OH przyjechałem (oczywiście że nie).

Generalnie - easy, peasy. Wrażenia z NYC opiszę w "Chciałem powiedzieć że...."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...