Skocz do zawartości

Wizyta w konsulacie RP w NYC


kzielu

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, kzielu napisał:

Thnx - na stronie piszą coś o stosowaniu prośby do konsula w wypadku gdy dojazd jest problematyczny... Mój raczej jest ;)

My wypełnialiśmy ten formlularzyk o wysyłce w Chicago. Mimo że mieszkamy raczej "blisko" - raptem nieco ponad 2h autem - nikt się w konsulacie nie krzywił ani nie robił problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
12 godzin temu, kzielu napisał:

Dzieki wszystkim. Na wizyte juz sie zapisalem, bilety do NYC kupilem (tak swoja droga - Chicago - ktore jest blizej - praktycznie nie ma terminow), w sumie do moglem poleciec do LA zeby nie marznac albo nie trafic na jakis snowstorm, ale xmas w NYC, jakies choinki gdzies tam  itp bezsensy wiec niestety jade tam...

W miedzyczasie jeszcze lece do PL, mam nadzieje ze nie skonczy to sie jakas katastrofa ;-) 

Moze w PL zrobic? Ktos tam ostatnio pisał, ze u nich tylko 3 dni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pelasia napisał:

Moze w PL zrobic? Ktos tam ostatnio pisał, ze u nich tylko 3 dni. 

Wydawalo mi sie ze miesiac - tak przynajmniej bylo jak ostatni raz odnawialem 10 lat temu - poza tym w WAW bede 9-13 - 3 dni z tego to dlugi weekend wiec nie dam rady. Ale w sumie nie pomyslalem ze moze byc tak szybko. (do PL jade sluzbowo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez pamiętam miesiac, ale gdzies w tematach o loterii ludzie pisali, ze teraz szybko idzie, u kogos nawet 3 dni :blink:. Ja tez musze wyrobic nowy ale planuje to zrobic podczas wypadu do PL w przyszlym roku. Znajac moje szczescie to bede czekac bity miesiąc a tak dlugiego pobytu nie planuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pelasia napisał:

Ja tez pamiętam miesiac, ale gdzies w tematach o loterii ludzie pisali, ze teraz szybko idzie, u kogos nawet 3 dni :blink:. Ja tez musze wyrobic nowy ale planuje to zrobic podczas wypadu do PL w przyszlym roku. Znajac moje szczescie to bede czekac bity miesiąc a tak dlugiego pobytu nie planuje :P

Ja zrobie z tego wycieczke - przelot darmowy, hotel jakis tam znajde a w NYC nigdy nie bylem wiec generalnie lepsza alternatywa niz Warszawa ktora jest spoko ale spedzilem w niej wiekszosc zycia ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, pelasia said:

Ja tez pamiętam miesiac, ale gdzies w tematach o loterii ludzie pisali, ze teraz szybko idzie, u kogos nawet 3 dni :blink:. Ja tez musze wyrobic nowy ale planuje to zrobic podczas wypadu do PL w przyszlym roku. Znajac moje szczescie to bede czekac bity miesiąc a tak dlugiego pobytu nie planuje :P

Musisz uważać z tym wyrobieniem w Polsce. Jak podasz adres zamieszkania "USA" to proces się znacząco wydłuża (z tego co mi powiedziano). Jeśli jesteś jeszcze zameldowana w Polsce to możesz próbować udać, że to nadal Twój adres zamieszkania. Ja przed wylotem wymeldowałem się z pobytu stałego - powiedziano mi że w takim przypadku proces wystawienia paszportu nie "idzie standardową drogą" (nie umiałem tego zweryfikować) - w związku z czym robiłem dla dziecka w konsulacie w USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/31/2019 at 8:12 AM, mcpear said:

Musisz uważać z tym wyrobieniem w Polsce. Jak podasz adres zamieszkania "USA" to proces się znacząco wydłuża (z tego co mi powiedziano). Jeśli jesteś jeszcze zameldowana w Polsce to możesz próbować udać, że to nadal Twój adres zamieszkania. Ja przed wylotem wymeldowałem się z pobytu stałego - powiedziano mi że w takim przypadku proces wystawienia paszportu nie "idzie standardową drogą" (nie umiałem tego zweryfikować) - w związku z czym robiłem dla dziecka w konsulacie w USA

A długo było trzeba czekać na ten paszport dla dziecka w konsulacie? Bo ja chyba mojemu Młodemu tez w ten sposób będę wyrabiac, aczkolwiek do LA mi się nie spieszy wiec pewnie niepredko...

Tyle że zdałam sobie sprawę ze jak z nim byśmy chcieli gdzieś tu w usa nawet poleciec to nie ma jak bo on nie ma żadnego ID ... mam mu wyrobić amerykański paszport? Czy to pójdzie szybciej? Jak to się robi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MeganMarkle napisał:

... mam mu wyrobić amerykański paszport? Czy to pójdzie szybciej? Jak to się robi?

 

Zdecydowanie.  Wypełniasz dokument na poczcie, tam tez robia zdjecia, płacisz, podpisujesz ( razem z ojcem) , dolaczasz birth certificate i za ok 1- 2 tyg masz paszport w domu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MeganMarkle napisał:

A długo było trzeba czekać na ten paszport dla dziecka w konsulacie? Bo ja chyba mojemu Młodemu tez w ten sposób będę wyrabiac, aczkolwiek do LA mi się nie spieszy wiec pewnie niepredko...

Tyle że zdałam sobie sprawę ze jak z nim byśmy chcieli gdzieś tu w usa nawet poleciec to nie ma jak bo on nie ma żadnego ID ... mam mu wyrobić amerykański paszport? Czy to pójdzie szybciej? Jak to się robi?

 

Jak latasz z niemowlęciem po USA to nie musisz mieć dla niego paszportu ani żadnego dokumentu tożsamości. Wystarczy amerykański akt urodzenia do okazania, a i tak nie muszą poprosić. My zanim wyrobiliśmy jakikolwiek dokument ze zdjęciem synowi, odbyliśmy co najmniej trzy podróże samolotem po USA z małym. Paszporty (USA i PL) miał dopiero na lot do PL, zaraz przed 2 urodzinami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...