Skocz do zawartości

Ubezpieczenie po emigracji a operacja wady wrodzonej


Yoshizaki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
mam córkę która wymaga operacji plastycznej w stanach. Córka urodziła się bez ucha. Zbieramy na operację w USA (okolo $100 000). Jak wygląda sprawa operacji z ubezpieczenia gdybym wylosował zieloną kartę lub otrzymał wizę pracowniczą. Czy na taką wadę wrodzoną nigdy nie będzie obejmować ubezpieczenie ? Ktoś się orientuje w kwestiach ubezpieczeniowych? Wiem że ubezpieczenia są rożne i zależne od pracodawcy jednakże czy jakiekolwiek daje taką szansę? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety jest 2ch specjalistów na świecie którzy unią to zrobić dobrze i tylko one wchodzą w grę. Oboje są w Californi. Natomiast wiem, że dla obywateli są pokrywane operacje często z ubezpieczenia. Pytanie czy każde ubezpieczenie od razu odrzuci wszystkie problemy/ wady sprzed opłacania składek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z reformą Obamy ubezpieczalnie nie mogą odrzucać rachunków za koszty leczenia tzw "pre-existing conditions". Czyli jeśli byś się zapisał do ubezpieczalni pokrywanej przez pracodawcę, który by oferował refundację tego typu operacji to może byś otrzymał refundację. Ubezpieczalnia ubezpieczalni nie równa i polisa polisie nie równa. Większość ubezpieczalnie nie pokrywa kosztów (albo pokrywa jedynie anestezjologa) podczas "cosmetic surgery". Część pokrywa koszty tzw "reconstructive surgery". Tutaj też pytanie jak taka operacja zostałaby zakwalifikowana. Są ubezpieczalnie, które nie pokrywają tych kosztów wcale. Aczkolwiek nie zdziwiłbym się jakbyś otrzymał orzeczenie, że tę operację powinieneś pokryć z ubezpieczenia, które posiadałeś w momencie narodzin córki. Wg mnie nawet jeśli znalazłbyś ubezpieczyciela, który objąłby tę operację polisą to koszt nie zostałby pokryty w 100% czyniąc taką operację całkowicie darmową. Myślałbym w takim przypadku o akcji crowfundingowej. Poza tym jeśli jest to tylko dwóch specjalistów na świecie, którzy takie coś robią to można pisać do NFZ o refundację (może chociaż tylko częściową)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...