Skocz do zawartości

Pomoc przy starcie


Rekomendowane odpowiedzi

Poczekajcie...przeciez papiery nie zostaly oplacome, wiec sponsoring zostal odrzucony za pierwszym razem. Obecnie jest nielegalnie. Przeciez nie musi wyjezdzac. Wystarczy po rozwodzie wziac slub i sponsorowac przez mowego meza. Po co wyjezdzac? Nie bardzo sie lapie z tym wykazdem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, pelasia napisał:

Poczekajcie...przeciez papiery nie zostaly oplacome, wiec sponsoring zostal odrzucony za pierwszym razem. Obecnie jest nielegalnie. Przeciez nie musi wyjezdzac. Wystarczy po rozwodzie wziac slub i sponsorowac przez mowego meza. Po co wyjezdzac? Nie bardzo sie lapie z tym wykazdem...

Problem jest w tym w jakis sposob wjechala. Przy wjezdzie na K-1 zmienic status mozna tylko i wylacznie bedac sponsorowanym przez oryginalnego petitionera na K-1 (+ VAWA - ewentualnie - w udokumentowanych przypadkach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak dla kompletu, to o czym pisze @kzielu jest napisane tu: 8 U.S.C. § 1255 (d) [1] 

Ja bym sie osobiscie wstrzymal z udzielaniem OP jakichkolwiek rad, bo sytuacja jest wystarczajaco skomplikowana. Poza tym nawet nie mamy wystarczajacych informacji, bo co to znaczy:

Quote

[papiery zostaly wyslane] Niestety nie zostały opłacone ( bo mężczyzna z którym byłam miał totalnie wywalone na to i dalej ma), dostałam je spowrotem i mam je przy sobie do tej pory.

i-485 bez czeku odrzucone przez lockbox? cos innego?

@Kat12345 znajdz sobie dobrego prawnika imigracyjnego, ktory pozwoli Ci ocenic czy np. jestes w stanie udowodnic, ze pierwsze malzenstwo bylo bona fide, czy klasyfikujesz sie na VAWA, itp. Trudnosc w tym wypadku polega na znalezieniu kogos, kto bedzie Ci w stanie pomoc, a nie powie to co bys chciala uslyszec...

[1] https://www.law.cornell.edu/uscode/text/8/1255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kzielu napisał:

Problem jest w tym w jakis sposob wjechala. Przy wjezdzie na K-1 zmienic status mozna tylko i wylacznie bedac sponsorowanym przez oryginalnego petitionera na K-1 (+ VAWA - ewentualnie - w udokumentowanych przypadkach).

Nie wiedzialam, ze sa restrykcje co do zmiany statusu na K1. Myslalam, ze jest jak na kazdej innej wizie. Czlowiek uczy sie kazdego dnia. Dzieki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...