Skocz do zawartości

Emigracja Do Usa Kilka Pytań


Piotrek2222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam na imię: Piotr

Wykształcenie : Ukończyłem szkołę zawodową na profilu monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Wiek : 22 lata 

Pytanie odnośnie loterii wizowej: Na stronie loterii wizowej znalazłem dział z jakim wykształceniem można wziac udział w loterii wizowej, Jako iż ukończyłem szkołę zawodową napotkałem punkt który brzmi tak, szkoła zawodowa – Vocational School (UWAGA! należy spełnić dodatkowy warunek stażu zawodowego) , Moje pytanie jaki to odpowiedni warunek trzeba spełnić i jak to wszystko wygląda 

Moje cele : Chce wylecieć na stałe do USA Zalegalizować tam swój pobyt znalezc prace w moim zawodzie i zacząć żyć własnie za oceanem.

Rodzina : Nie mam rodziny w USA Oprócz Wujków i kilku Ciotek 

Planuje wziąć udział w loterii wizowej aczkolwiek nie wiem jaki trzeba spełnić wymagany warunek.

Mam nadzieje że może ktoś podsunie jakiś pomysł jak zalegalizować tam swój pobyt w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz spełnić następujące wymaganie:

U.S. immigration law and regulations require that every DV entrant must have at least a high school education or its equivalent or have two years of work experience within the past five years in an occupation that requires at least two years of training or experience.

Co oznacza, że albo ukończysz szkołę średnią. Albo jesteś w stanie wykazać dwuletnie doświadczenie zawodowe w ostatnich 5 latach w zawodzie, który wymaga co najmniej 2 letniego szkolenia lub doświadczenia.

Aby spełnić swój cel czyli wyjechać legalnie i podjąć pracę legalnie i osiedlić się w USA musisz wziąć udział w loterii wizowej (jak spełnisz warunki uczestnictwa w niej) i wylosować wizę imigracyjną.

Ciotki i wujki nie mogą Tobie zasponsorować wyjazdu imigracyjnego do USA na wizie imigracyjnej.

Piszesz, że nie masz żony. Więc jeśli spotkasz na swojej drodze życia obywatelkę lub legalną rezydentkę USA, która zechce wstapić z Tobą w związek małżeński a potem wyrazi ochotę zasponsorowania dla Ciebie wizy imigracyjnej to potencjalnie jest to inna z dróg do legalnej przeprowadzki do USA.

Powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chwila moment.... z tego co ja pamietam, to te 2 lata doświadczenia to trzeba mieć w zawodzie który się załapał na listę zawodów uznawanych przez USCIS a nie byle co. Także najpierw sprawdź sobie te listę bo coś czuje, że się nie łapiesz (ale może się myle)... Pamietaj tez, że szanse bycia wylosowanym w loterii to ok.0.4% a po wylosowaniu musisz jeszcze przejsc pozytywnie rozmowę w ambasadzie itp, a cały proces od złożenia zgłoszenia do loterii do wyjazdu to 1.5 do 2 lat. Tyle trwa proces... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...