Skocz do zawartości

Wyjazd z dzieckiem z USA


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Anginazbagien napisał:

I po trzecie.. czy starając się o wizę pracowniczą (będąc w Polsce) brane jest pod uwagę to, że moje dziecko ma obywatelstwo amerykańskie czy to bez znaczenia? 

 

Bez znaczenia. Liczy sie tylko i wylacznie czy kwalifikujesz sie na wize sponsorowana przez pracodawce, i czy ja dostaniesz. (Bo to tez jest w pewnej mierze loteria - wiecej wnioskow na wizy niz wiz.) Ale w USA jest teraz 14% bezrobocia, najwyzsze od 100 lat. Musialabys miec unikalne umiejetnosci zeby pracodawca mogl udowodnic, ze nie moze zatrudnic Amerykanina - a tego wymaga wniosek o taka wize. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
1 godzinę temu, katlia napisał:

Andy, ale dlaczego dziecko nie dostanie polskiego paszportu? Tego nie rozumiem. 

Poniewaz potrzebna jest zgoda obojga rrodziców. Później OP napisała że ma takową potwierdzona przez notariusza. Drugi problem gdy będzie starać się o ESTA dla malucha. Podobno trzeba tam podać obywatelstwo ojca, nie wiem, nie sprawdzałem. Jeśli system wykryje amerykańskie obywatelstwo ojca może uznać ze jako  "Amerykanin po ojcu" musi zrobić amerykański paszport. Nie wiem czy to tak działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Dnia 25.05.2020 o 15:26, kzielu napisał:

Juz Ci napisalem wyzej - nie dostanie ani ESTA ani zadnej wizy jezeli jest mozliwosc ze jest obywatelem US. To ze nie ma paszportu nie oznacza ze nie jest obywatelem US , tysiace polakow nie maja paszportow i polakami sa, polskie obywatelstwo maja.

Ja nie miałam w takiej sytuacji problemu z ESTA dla dziecka. Sama jestem w USA na wizie turystycznej, niedługo planuję wracać z córką do Polski.
Paszport planujemy jej wyrobić właśnie po powrocie, bo z różnych względów nie mogliśmy zrobić tego przed wyjazdem do USA. Aktualnie posiada jedynie obywatelstwo polskie i paszport polski. Z wjazdem do USA nie miałyśmy problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...