Jump to content

Recommended Posts

Hej
Mam kilka pytań odnośnie składania formularzu DS-260, po wygranej w loterii wizowej.

1. Wylosowałam case numer 13xx i w związku z tym, chciałam zapytać jak szybko powinnam wysłać formularz żeby nie ryzykować utratą kolejki w ambasadzie?

2. Mój chłopak z którym chciałabym wyjechać został aktualnie zakwalifikowany do wyjazdu na roczny staż w USA i jest na etapie uzyskiwania wizy J1 na rok. Czy w tej sytuacji on miałby w ogóle możliwość ubiegania się o GC? I czy powinniśmy wziąć ślub przed wypełnieniem DS-260?
Byłabym wdzięczna, gdyby ktoś potrafił nam pomóc. Albo podpowiedział gdzie możemy szukać informacji na ten temat
Z góry dziękuje 

14 minutes ago, missdiw@o2.pl said:
1. Wylosowałam case numer 13xx i w związku z tym, chciałam zapytać jak szybko powinnam wysłać formularz żeby nie ryzykować utratą kolejki w ambasadzie?

2. Mój chłopak z którym chciałabym wyjechać został aktualnie zakwalifikowany do wyjazdu na roczny staż w USA i jest na etapie uzyskiwania wizy J1 na rok. Czy w tej sytuacji on miałby w ogóle możliwość ubiegania się o GC? I czy powinniśmy wziąć ślub przed wypełnieniem DS-260?
Byłabym wdzięczna, gdyby ktoś potrafił nam pomóc. Albo podpowiedział gdzie możemy szukać informacji na ten temat
Z góry dziękuje 

1.  W normalnym roku procesowanie nowo wylosowanych zaczyna sie gdzies pod koniec czerwca, ale ten rok normalny nie jest ze wzgledu na przesuniecie wynikow, pandemie i executive order blokujacy imigracje. To nie jest tak, ze jak pozno wyslesz DS-260 to cokolwiek stracisz (miejsce w kolejce). Conajwyzej bedziesz procesowana troche pozniej.

2. Jako chlopak szans nie ma zadnych. Jako maz oczywiscie GC mu sie nalezy. Slub mozna wziac w zasadzie na dowolnym etapie przed samym interview w ambasadzie. Poczytaj watki na tym forum. W dv19 byly ze 3 osoby, ktore braly slub po wylosowaniu, na roznym etapie procesowania.

Edited by Xarthisius

20 godzin temu, missdiw@o2.pl napisał:

De facto wypełnienie DS-260 ani nie przyspieszy, ani nie zwolni procesu. Zaleca się, by wypełniać ten wniosek w terminie do dwóch tygodni od wylosowania.

20 godzin temu, missdiw@o2.pl napisał:

"Chłopak" nie jest żadnym legalnym albo prawnie ustanowionym terminem, więc zgodnie z literą prawa nie jest dla Ciebie bliską rodziną. Bliska rodzina to tylko: ojciec, matka, brat, siostra, mąż, żona, syn lub córka. Nie dziadek, nie babcia, nie wujek Janusz, ani ciocia Grażynka, ani nawet pies sąsiada, a już na pewno nie chłopak. :D