Skocz do zawartości

Śmierć ojca


woox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje Waszej pomocy odnośnie śmierci Taty

 Mianowicie Tata zmarł niedawno w Polsce na raka. Pozostawił w Chicago niepozamykane sprawy tzn. konta w banku itd. Możecie podpowiedzieć co teraz mamy zrobić z Mamą, jaka jest procedura aby wyplacić pieniądze z konta i pozamykać je. Zaznaczam iż Tata był obywatelem amerykański oraz polskim, także ja z bratem też jesteśmy obywateli USA i polski lecz mieszkamy na stałe w Polsce. Mama posiada jedynie obywatelstwo polskie i również mieszka w Polsce. Bardzo bym prosił o podpowiedź co w tej sytuacji mamy zrobić. Dziękuję z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Dnia 30.07.2020 o 07:22, Roelka v.2 napisał:

Proponuje zaczac od skontakowania sie z bankiem i zapytania jakie maja w tej kwestii procedury. 

Współczuję bardzo. 

Czekam na info od nich, ale chciałem się dowiedzieć od kogoś kto miał podobny przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2020 o 07:31, andyopole napisał:

Słyszałem że jeśli nie zna się numerów kont to sprawa nie do przejścia. Podkreślam: słyszałem. 

Napewno trzeba przeprowadzić postępowanie spadkowe, adwokaci muszą zarobić, obawiam się że bez "papugi" nie da rady.

Hmmm myślałem że może uda się bez adwokata. W Stanach to pewne ładne mają stawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze skontaktowac sie z ambasada amerykanska/consulatem amerykanskim w Polsce (lub polska ambasada w USA?) Powinni przynajmniej ciebie skierowac w odpowiednia strone, co i jak pozalatwiac. Tu jest lista co jest radzone do zalatwienia kiedy umiera amerykanin w USA... niektore z tych punktow beda sie wydawaly oczywiste albo nie dotyczace w waszej sytuacji.  Bo fakt, zatrudnienie kogos bedzie drogie, od $250-$310 za godzine, i w przecietnym wypadku zalatwienie sprawy moze kosztowac od $2,500 do $5,000. Mozliwie ze taniej/latwiej byloby jezeli ktos z was kto dobrze mowi po angielsku moze przyjechac do USA i tym sie zajac.

https://www.aarp.org/home-family/friends-family/info-2020/when-loved-one-dies-checklist.html



 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, katlia napisał:

A moze skontaktowac sie z ambasada amerykanska/consulatem amerykanskim w Polsce (lub polska ambasada w USA?) Powinni przynajmniej ciebie skierowac w odpowiednia strone, co i jak pozalatwiac. Tu jest lista co jest radzone do zalatwienia kiedy umiera amerykanin w USA... niektore z tych punktow beda sie wydawaly oczywiste albo nie dotyczace w waszej sytuacji.  Bo fakt, zatrudnienie kogos bedzie drogie, od $250-$310 za godzine, i w przecietnym wypadku zalatwienie sprawy moze kosztowac od $2,500 do $5,000. Mozliwie ze taniej/latwiej byloby jezeli ktos z was kto dobrze mowi po angielsku moze przyjechac do USA i tym sie zajac.

https://www.aarp.org/home-family/friends-family/info-2020/when-loved-one-dies-checklist.html



 


 

Dzwoniłem do Ambasady, oni przyjmą zgłoszenie zgonu, a co do banku to nie zajmują się tym. Ceny adwokatów zwalają z nóg. Co do przylotu do USA w dzisiejszych czasach jest wg mnie trochę ryzykowne. Po pierwsze nie wiadomo jak będzie w powrotem do Polski a po drugie cz wogole w 2 tygodnie da się coś na miejscu załatwić z uwagi na koronawirusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, woox napisał:

Dzwoniłem do Ambasady, oni przyjmą zgłoszenie zgonu, a co do banku to nie zajmują się tym. Ceny adwokatów zwalają z nóg. Co do przylotu do USA w dzisiejszych czasach jest wg mnie trochę ryzykowne. Po pierwsze nie wiadomo jak będzie w powrotem do Polski a po drugie cz wogole w 2 tygodnie da się coś na miejscu załatwić z uwagi na koronawirusa.

Po pierwsze, czy orientujesz sie co do wysokosci majątku poxistawionego przez Tate w USA? Może po prostu gra nie jest warta zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...