Skocz do zawartości

Zmiana adresu


lajt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na chwile obecna jestem w PL, prawdopodobnie zostane tutaj jeszcze kilka miesiecy, wynajmowałem mieszkanie w Chicago, planowalem tam wrocic za kilka tyg ale teraz juz wiem ze to sie nie stanie,czy trzeba to gdzies zglaszac, mam konta w banku itd, wszystko trafia pewnie na skrzynke na mieszkanie gdzie napewno juz nie wroce, jak bede przyjezdzal do Usa bede mial nowy adres itd ale na chwile obecna wszystkie mooje dane sa podane na mieszkanie gdzie jeszcze mam oplacone do konca wrzesnia a co bedzie w pazdzierniku itd?? nie chce by moje dukemnty czytala wlascielka lokum dlatego pytam czy trzeba to gdzies zglaszac, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie dokumenty ?

Jezeli cos jest wysylane poczta i nie chcesz zeby ktos to czytal, to musisz zmienic adres na inny a jaki to juz Twoj problem. W wiekszosci miejsc jest teraz opcja "paperless" i wszelakie statementy so wysylane emailem wiec jezeli nie masz czegos co koniecznie musi byc w wersji papierowej, to uzyj tego.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, lajt said:

Witam, na chwile obecna jestem w PL, prawdopodobnie zostane tutaj jeszcze kilka miesiecy, wynajmowałem mieszkanie w Chicago, planowalem tam wrocic za kilka tyg ale teraz juz wiem ze to sie nie stanie,czy trzeba to gdzies zglaszac, mam konta w banku itd, wszystko trafia pewnie na skrzynke na mieszkanie gdzie napewno juz nie wroce, jak bede przyjezdzal do Usa bede mial nowy adres itd ale na chwile obecna wszystkie mooje dane sa podane na mieszkanie gdzie jeszcze mam oplacone do konca wrzesnia a co bedzie w pazdzierniku itd?? nie chce by moje dukemnty czytala wlascielka lokum dlatego pytam czy trzeba to gdzies zglaszac, pozdrawiam

Eh. Jesli masz zielona karte, to musisz zgłosić zmiane adresu do USCIS.

Co do normalnej poczty... to zmieniasz adres w kazdej instytucji skąd spodziewasz sie poczty. Np. rachunek za prąd - uderzasz do elektrowni, rachunek ze szpitala - kontaktujesz się ze szpitalem. W wiekszosci przypadkow mozesz to wszystko robic online.

Przeprowadzałeś sie kiedy w Polsce? Wtedy tez zmieniałeś pewnie adresy w instytucjach, nie? Działa to na tej samej zasadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii wlasciciel mieszkania, wzglednie nastepny tenant, powinnien podac swoje dane na kartce wewnatrz skrzynki pocztowej i usunac Twoje. Wtedy listonosz nie powinnien dostarczac poczty adresowanej do Ciebie. W praktyce to troche zalezy od listonosza. Mialem takich, ktorzy sie tego trzymali, bo widzialem w Informed Delivery, ze "idzie" poczta adresowana nie do mnie, ale w skrzynce jej nigdy nie bylo. Obecny listonosz, ktory nas obsluguje wyraznie to olewa, bo jestem szczesliwym posiadaczem pokaznej kolekcji listow od Donalda Trumpa do poprzedniego wlasciciela domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Xarthisius napisał:

Obecny listonosz, ktory nas obsluguje wyraznie to olewa, bo jestem szczesliwym posiadaczem pokaznej kolekcji listow od Donalda Trumpa do poprzedniego wlasciciela domu...

 

Sprawdzone w praktyce: wielokrotne skargi do supervisora poczty najprawdopodobniej w końcu go wkoorwiły, i problem (b. podobny do twojego) zniknął ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/17/2020 at 11:48 AM, lajt said:

Witam, na chwile obecna jestem w PL, prawdopodobnie zostane tutaj jeszcze kilka miesiecy, wynajmowałem mieszkanie w Chicago, planowalem tam wrocic za kilka tyg ale teraz juz wiem ze to sie nie stanie,czy trzeba to gdzies zglaszac, mam konta w banku itd, wszystko trafia pewnie na skrzynke na mieszkanie gdzie napewno juz nie wroce, jak bede przyjezdzal do Usa bede mial nowy adres itd ale na chwile obecna wszystkie mooje dane sa podane na mieszkanie gdzie jeszcze mam oplacone do konca wrzesnia a co bedzie w pazdzierniku itd?? nie chce by moje dukemnty czytala wlascielka lokum dlatego pytam czy trzeba to gdzies zglaszac, pozdrawiam

Masz dwie opcje:
- wypelnic forme zeby poczta zatrzymala u siebie Twoja korespondecje i jak wrocisz to ja odbierzesz
https://www.usps.com/manage/hold-mail.htm

- podac nowy adres na ktory ma byc przesylana korespondencja
https://moversguide.usps.com

W obu przypadkach dalej cos tam bedzie przychodzic na stary adres.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, KrysiaK said:

Masz dwie opcje:
- wypelnic forme zeby poczta zatrzymala u siebie Twoja korespondecje i jak wrocisz to ja odbierzesz
https://www.usps.com/manage/hold-mail.htm

- podac nowy adres na ktory ma byc przesylana korespondencja
https://moversguide.usps.com

Obie opcje sa bez sensu w tym kontekscie. OP napisal ze nie bedzie go kilka miesiecy (hold mozna zrobic na max 30 dni), a nowego adresu nie ma, to co ma podac na forward?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...