Skocz do zawartości

Sponsorowanie przez syna


piotr67

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

moje pytanie dotyczy ewentualnej możliwości uzyskania wizy emigracyjnej poprzez sponsorowanie przez najbliższego członka rodziny w moim przypadku przez syna, który posiada paszport amerykański  ( urodzony w USA) lecz mieszka ze mną w Polsce . Pytanie moje brzmi w jakim wieku musiałby wyleciec do US  i  jak długo tam przebywać aby mógł rozpocząć taki proces sprowadzenia najbliższej rodziny? Domyślam sie że byłaby to droga zapewne sponsorowania rodziny , więc musiałby udekumentować swoje dochody itd itd . Generalnie musi miec ukończone 21 czy 18 lat ?

Pozdrawiam i przepraszam za chaotyczność zapytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 lat zeby rozpoczac proces sponsorowania. Musi miec domicile (wiec w skrocie - mieszkac a nie udawac ze mieszka), regularnie rozliczac sie z IRS (ktory jest obowiazkiem kazdego obywatela US bez wzgledu gdzie mieszka i w jakim kraju pracuje - rozliczanie sie nie oznacza od razu placenia podatkow od dochodu uzyskanego za granica) - okreslonego wieku w ktorym musi wyjechac nie ma, ale wystarczajaco wczesnie zeby mogl spelnic warunki do sponsorowania - szczegolnie jezeli chodzi o uzyskanie odpowiednio wysokich dochodow zeby przekroczyc 125% poverty line bedac swiezym "imigrantem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kzielu napisał:

Dla rodzicow obywatela - w tej chwili to rok-poltora. Ile bedzie trwala kiedys tam to trudno powiedziec, bo rozni ludzie majstruja przy imigracji.

Dziękuję.  rozumiem. Domyślam sie że dla rodzeństwa taka procedura trwa o wiele dłużej.  Pewnie lepiej wysyłać losy na loterię DV ? Własnie tu mam takie dodatkowe pytanie odnośnie wniosków na loterię a mianowicie czy uwzględniać we wniosku syna tym obywatelstwem  czy też nie? Czy jeśli uwzględnie go  we wniosku  to mmój wniosek nie będzie ważny lub odrzucony w przypadku wygranej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, piotr67 said:

Dziękuję.  rozumiem. Domyślam sie że dla rodzeństwa taka procedura trwa o wiele dłużej.  Pewnie lepiej wysyłać losy na loterię DV ? Własnie tu mam takie dodatkowe pytanie odnośnie wniosków na loterię a mianowicie czy uwzględniać we wniosku syna tym obywatelstwem  czy też nie? Czy jeśli uwzględnie go  we wniosku  to mmój wniosek nie będzie ważny lub odrzucony w przypadku wygranej?

Dla rodzenstwa trwa na tyle dlugo (14 lat i jest to kategoria ktora najpredzej zostanie wyeliminowana jezeli cos takiego nastapi)  ze szybciej jest sponsorowac rodzicow i Ci pozniej reszte rodzenstwa.

Twoj wniosek bedzie niewazny jezeli go nie uwzglednisz. Trzeba zdaje sie wpisac wszystkie dzieci a nie wszystkie dzieci nie-obywatele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, kzielu said:

Trzeba zdaje sie wpisac wszystkie dzieci a nie wszystkie dzieci nie-obywatele.

Nie trzeba. Z instrukcji:

A child who is already a U.S. citizen or LPR when you submit your DV entry will not require or be issued a Diversity Visa; you will not be penalized for either including or omitting such family members from your entry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, kzielu napisał:

 

Twoj wniosek bedzie niewazny jezeli go nie uwzglednisz. Trzeba zdaje sie wpisac wszystkie dzieci a nie wszystkie dzieci nie-obywatele.

 

29 minut temu, Xarthisius napisał:

Nie trzeba. Z instrukcji:

A child who is already a U.S. citizen or LPR when you submit your DV entry will not require or be issued a Diversity Visa; you will not be penalized for either including or omitting such family members from your entry.

No to teraz trochę zwariowałem. Może dla na wszelki wypadek podam syna we wniosku ? Sam nie wiem oni są tacy restrykcyjni co do tych przepisów, że czasem byle błąd i wniosek unieważniony ....hmmm ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...