Skocz do zawartości

Wiza L1 / Eb1 - otwarcie nowej firmy w USA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszyskich 

Obecnie od 6 lat prowadzę w Polsce firmę zajmująca się odzyskiwaniem odszkodowań  za wypadki w pracy, komunikacyjne oraz błędy medyczne. Działaności rozszerzam obecnie na terenie UK.

W przyszłym roku zamierzam otworzyć odział swojej firmy w USA i prowadzić podobny rodzaj działalności. Nie zawierzam zdawać bar exam by wstąpić do amerykańskiej palestry.  Chce raczej otworzyć LLC i zatrudnić w niej prawnika z USA lub współpraca na zasadzie b2b.

 

I tu pytanie.

znajmoy prawnik z USA zaproponował by wystąpi o wizę L1 by otworzyć oddział i dostać wizę na rok.

Czy ktoś ma doświadczenie i rozszerzał swoje biznesy na USA ? Jak łatwo jest w praktyce uzyskać L1 ?

Czy można łatwo późnej uzyskać zielona kartę po przez sponsorowanie pracownika który miałby pracować w oddziale firmy USA ? Jakie  w praktyce są wymagania ?

 Czy znacie dobrego prawnika z USA który mógłby mi pomoc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba mówisz o zielonej karcie w kategorii EB5 (tak zwana GC za inwestycje) - wtedy musisz przywieść kasę i stworzyć miejsca pracy.

Kaśka mówiła o wizie E (nie zielonej karcie) - tam nie ma na sztywno takich warunków.

OP pytał o L1 w scenariuszu, że polska firma tworzy w USA oddział i przenosi pracowników. W sumie nie słyszałem uprzednio, że jest to możliwe (zawsze wydawało mi się że to Amerykańska firma musi mieć w Polsce oddział i przenieść polskiego pracownika do Amerykańskiego oddziału - sam tą drogą zlądowałem w USA), aczkolwiek jak wczytałem się w warunki to chyba jest to możliwe ale nie znam nikogo kto by "poszedł tą drogą"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...