Skocz do zawartości

Rejestracja auta


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po przylocie do Chicago muszę zakupić auto aby pojechać do S.Dacota gdzie osiedlam się na dłużej. Pytanie brzmi jak ogarnąć sprawy rejestracyjne? Czy jest coś takiego jak tablice czasowe na dojazd do celu a potem rejestracja właściwa w stanie w którym będę mieszkał? Auto będzie używane. Z góry dziękuję za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma chyba specjalnej na dojazd. Jest po prostu tymczasowa tablica, ktora dostajesz od reki (jezeli nie maja finalnych, a zazwyczaj maja). Ogolnie to slaby biznes. Wydasz ponad $100 na sama rejestracje w IL, ktora Ci do niczego nie potrzebna. Akurat mialem "przyjemnosc" zaplacic roczna skladke w wysokosci $143 w tym tygodniu...

Za jednodniowy rental do SD zaplacilbys gora $80. Nie lepiej pojechac i kupic na miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Xarthisius napisał:

Nie ma chyba specjalnej na dojazd. Jest po prostu tymczasowa tablica, ktora dostajesz od reki (jezeli nie maja finalnych, a zazwyczaj maja). Ogolnie to slaby biznes. Wydasz ponad $100 na sama rejestracje w IL, ktora Ci do niczego nie potrzebna. Akurat mialem "przyjemnosc" zaplacic roczna skladke w wysokosci $143 w tym tygodniu...

Za jednodniowy rental do SD zaplacilbys gora $80. Nie lepiej pojechac i kupic na miejscu?

Myśle, że to godne przemyślenia. Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko chciałem powiedzieć że podobno (ale to podobno - bo sam nie sprawdziłem) z rentalami to jest lekki problem w tej chwili - trudno wypozyczyc samochód i są dość drogie - rok temu praktycznie wszystkie firmy wyprzedały około 2/3 swoich samochód i po prostu ich teraz nie mają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec zeby zarejestrowac gdziekolwiek samochod to trzeba byc rezydentem stanu a po przylocie nie bedziesz mial dokumentow o tym swiadczacych - poza tym zeby samochod zarejestrowac to musisz go ubezpieczyc.

Nie wiem jak jest w IL, ale w OH dostajesz 30-to (ostatnio 45-cio) dniowy temp tag i tyle masz czasu na rejestracje (do ktorego - w dodatku do tego co wyzej - niezbedny jest title albo title memo ktorego przy kupnie nowego samochodu (przyznam sie ze uzywanego w US nigdy nie kupowalem) od reki sie nie dostaje wiec fizycznie od razu zarejestrowac sie w ogole nie da).

Jezeli kupisz w IL  a bedziesz mieszkal w SD to bedziesz dodatkowo musial zrobic title transfer. 

Aha - i przygotuj sie na szok w kwestii cen uzywek (lub w ogole cen samochodow aktualnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku "uzywek" masz title od wlasciciela. Tam jest cala rubryczka, ktora sie wypelnia podczas sprzedazy (assignment of title) i z tym title nowy szczesliwy wlasciciel moze pedzic do DMV. Nie pamietam czy weryfikuja adres, ale zdecydowanie trzeba miec ubezpieczenie na auto. Co tez jest raczej argumentem, zeby nie robic machlojek z kupowaniem auto w IL, po to zeby wyprowadzic sie do SD... Ubezpieczyciel na pewno bedzie chcial jakis adres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm czyli z tego co się dowiaduję to najłatwiej będzie mi przerzucić własne auto z pl tutaj koszty nie bardzo mają znaczenie ważniejsze dla mnie jest, żeby od razu mieć auto ponieważ otwieram własny interes na zadupiu. Tylko wykupie jakieś ubezpieczenie typu travel assistance a jak dostane wszystkie papiery to przerejestruje go na SD a w między czasie zrobie US prawko. Czy tu też będzie jakiś haczyk tupu kłoda pod nogi xD? Dziękuję ponowie za tak konkretne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2021 o 22:41, kzielu napisał:

zeby zarejestrowac gdziekolwiek samochod to trzeba byc rezydentem stanu

Miałem kiedyś kumpla który był rezydentem stanu Floryda a kupił w Illinois auto które tam zarejestrował. Jak on to zrobił tego już nie wiem ale myślę że da się to załatwić w Currency Exchange z tym że takie tablice będą niewiele droższe jak te kupione w DMV. 

W dniu 3.04.2021 o 22:41, kzielu napisał:

poza tym zeby samochod zarejestrowac to musisz go ubezpieczyc

Nie musisz mieć zarejestrowanego samochodu żeby wykupić na niego ubezpieczenie. Ile to razy kupowałem auto daleko od domu, gdzie zaraz po zakupie dzwoniłem do agenta ubezpieczeniowego aby mi je ubezpieczył. Do tego wystarczy sam VIN#, a jak kupujesz auto to na Title wpisujesz datę zakupu i możesz potem legalnie wrócić do domu tym autem bez tablic rejestracyjnych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, jukon777 said:

Nie musisz mieć zarejestrowanego samochodu żeby wykupić na niego ubezpieczenie. Ile to razy kupowałem auto daleko od domu, gdzie zaraz po zakupie dzwoniłem do agenta ubezpieczeniowego aby mi je ubezpieczył. Do tego wystarczy sam VIN#, a jak kupujesz auto to na Title wpisujesz datę zakupu i możesz potem legalnie wrócić do domu tym autem bez tablic rejestracyjnych

 

Ale przeczytales co napisalem czy tak srednio ? W druga strone, zeby dostac tablice trzeba miec w wiekszosci stanow ubezpieczenie (nie ze sprawdzaja ale podpisuje sie dokument ze sie ma ubezpieczenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2021 o 12:51, kzielu napisał:

Ale przeczytales co napisalem czy tak srednio ? W druga strone, zeby dostac tablice trzeba miec w wiekszosci stanow ubezpieczenie (nie ze sprawdzaja ale podpisuje sie dokument ze sie ma ubezpieczenie).

Tak ale jeżeli dobrze rozumiem to, żeby wykupić ubezpieczenie trzeba posiadać adres pytanie czy na papierze czy tylko wystarczy podać ubezpieczycielowi? Bo jeśli polisę kupuję przez internet czy telefon to logika podpowiada, że nie musze mieć adresu na papierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...