Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, my mamy expiration date na wizach 20 JAN 2023

Planujemy przylecieć 12-13. Jakieś porady jak jeszcze możemy się przygotować do przeprowadzki? 

PS. Też myśleliśmy o reentry ale najpierw chcemy spróbować wszystko tutaj podomykać - może się uda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wyjeżdżamy 1 stycznia. Wracamy po miesiącu - syn szykuje się do matury. Po maturze w maju znów jedziemy - tym razem na 1,5 m-ca. Potem znów jesienią na 1,5 m-ca. To oczywiście nie przepisowe 1/2 roku w Stanach. Nie będziemy mieć problemów z ważnością GC? Zaległości nadrobimy w 2024.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ten dzień który definitywnie zakończył DV22. Tym którym się udało gratuluje, a tym którym się "udało ale nie udało" życzę szczęścia w kolejnych loteriach. Dziwna była ta DV22, były niespodzianki (zmiana regol, brak konieczności wysłania mailowo skanów), WRW miało wiele więcej spraw niż w poprzednich latach, ciężko było stwierdzić czy decyduje się KCC wysyłając zaproszenia. Morał na pewno jest jeden - czym szybciej tym lepiej. Może zróbmy małe podsumowanie dla osób z DV23. Napiszcie proszę jakie mieliście numery, kiedy wysłany DS i czy finalnie udało się dostać na romozwe w WRW. Jeżeli się przenosiliscie to wspomnijcie o tym gdzie co i jak.

 

Zacznę od siebie.

CN16XXX 

DS wysłany 17 grudnia 

Na rozmowę nie zostałem zaproszony - w maju dostałem potwierdzenie z KCC że jestem przeprocesowany i mam czekać na rozmowę.

 

 

 

 

Edytowane przez Damianq
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie to fajny pomysł, im więcej poprzednich przypadków tym lepiej/bardziej komfortowo będzie się czekało dla wylosowanych w kolejnych edycjach.
Nie mogę jednak zrozumieć, czemu to DV jest takie okrutne (bycie wylosowanym, czekanie i finalne niedoczekanie się zaproszenia)... 

CN: 8xxx. DS wysłałem na początku września 2021. Od KCC potwierdzenie o przeprocesowaniu dostałem 7 czerwca 2022, a zaproszenie na rozmowę dostałem 15 czerwca (rozmowa odbyła się w połowie sierpnia). Cała wizyta w ambasadzie przebiegała standardowo - tak jak tu nieraz już to było opisywane.

Lecieć zamierzam za miesiąc - kiedy się zadomowię to podzielę się wrażeniami na którymś z wątków. Pozdrawiam wszystkich!

  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My (105xx) DSa wysłaliśmy na początku czerwca, zaproszenie do ambasady na 1 września dostaliśmy w połowie sierpnia. P
Wydaje mi się, że tegoroczna DV była okrutna, bo okrutna była ilość do przeprocesowania.
Wyjeżdżamy 1 stycznia.
Powodzenia dla wszystkich w kolejnych DV.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...