Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.02.2022 o 17:59, Jacek87 napisał:

Dziękuję!
Ja wysłałem e-maila do ambasady po angielsku z informacją o zamiarze wzięcia ślubu. W związku z tym, że na badania musimy iść we dwoje, to przeniosłem termin badań na 2.03, czyli dzień po interview. O tym, że podczas interview jeszcze nie będę miał badań też poinformowałem ich w mailu. Nie robiłem tego przez USTRAVELDOCS. Jeśli do czasu ślubu nie odpiszą mi na e-mail, to wtedy już po ślubie oprócz tego, że napiszę wiadomość to jeszcze wyślę to przez USTRAVELDOCS. Żona nie zmienia nazwiska, zastanawialiśmy się nad tym, ale ostatecznie zdecydowaliśmy, że zostajemy przy swoich, między innymi właśnie ze względu na dokumenty.

 

 

Jacku, z tym wysłaniem maila na adres ambasady uważaj, bo mogą na niego wcale nie odpowiedzieć. Mail właściwy jest support-poland@ustraveldocs.com.

Za pierwszym razem wysłałam na jakiś inny, podany na stronie travelstate.gov, okazało się że mieli podanego  nieaktualnego maila w zakładce dotyczącej przekładania spotkań w ambasadzie w Warszawie, bo akurat się zmienił <facepalm>.

Dobrze, że zadzwoniłam, powiedziała mi o tym babeczka na infolinii. Bądź co bądź na drugiego maila, wysłanego na poprawny adres również mi nie odpowiedzieli, dopiero jak założyłam sprawę na traveldocs dostałam odpowiedź po 3(!) tygodniach i kilku telefonach. Także sam rozumiesz :D 

 

Także lekca dla innych: jak brać adres mailowy do ambasady to tylko z właściwej strony ambasady USA w PL, a nie z żadnych amerykańskich :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Iskierka napisał:

Jacku, z tym wysłaniem maila na adres ambasady uważaj, bo mogą na niego wcale nie odpowiedzieć. Mail właściwy jest support-poland@ustraveldocs.com.

 

Mój mail poszedł właśnie na support-poland@ustraveldocs.com
A myślisz, że jeśli po ślubie, który jest 12 lutego napiszę do nich i maila i założę sprawę na traveldocs z informacją, że proszę o wskazówki co robić celem dodania żony do zgłoszenia, to potraktują sprawę priorytetowo i dostanę szybko odpowiedź? (interview 1 marca).

 

Co zrobić, jeśli nie dostanę od nich żadnej wiadomości, a co za tym idzie nie dodam żony do DS-260 i w ogóle nigdzie? Mam wtedy normalnie jechać z żoną do ambasady tego 1 marca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Waszym zdaniem obecna sytuacja geopolityczna odbije się na nas? Czy w ogóle będzie ona miała jakikolwiek wpływ na rozmowy?
CN trochę ponad 7k i nadal cisza, at NVC od grudnia - kiedy mam zacząć się martwić? 

W komunikacie ambasada w Kijowie napisała, że interesanci mają się zgłaszać do ambasad w sąsiednich państwach, więc raczej się na nas odbije. Chociaż jeszcze nie słyszałem żadnego oficjalnego orzeczenia, że Warszawa ma przejąć rezydentów Ukrainy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2022 o 00:38, Jacek87 napisał:

Mój mail poszedł właśnie na support-poland@ustraveldocs.com
A myślisz, że jeśli po ślubie, który jest 12 lutego napiszę do nich i maila i założę sprawę na traveldocs z informacją, że proszę o wskazówki co robić celem dodania żony do zgłoszenia, to potraktują sprawę priorytetowo i dostanę szybko odpowiedź? (interview 1 marca).

 

Co zrobić, jeśli nie dostanę od nich żadnej wiadomości, a co za tym idzie nie dodam żony do DS-260 i w ogóle nigdzie? Mam wtedy normalnie jechać z żoną do ambasady tego 1 marca?

A to dobrze. Ja znalazłam na stronie jakiś inny i na tamten na początku wysłałam.

Wracając do twojego pytania - powinni odpowiedzieć ci w ciągu 2 dni. Jeśli nie odpowiedzą - dzwonić do nich na infolinię, żeby przyspieszyć proces. Zwykle po interwencji telefonicznej miałam odpowiedź po 1-2 dniach ;) 

Odpowiedzieli ci z ambasady na wysłanego maila? Jak nie to zakładaj sprawę na ustraveldocs i dzwoń we wtorek od razu, że pilne itd. W międzyczasie umówcie się z żoną na badania lekarskie, polecam Kraków bo wszystko jest w jednym budynki ;) 

PS. Gratulacje dla ciebie i małżonki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Iskierka napisał:

Odpowiedzieli ci z ambasady na wysłanego maila? Jak nie to zakładaj sprawę na ustraveldocs i dzwoń we wtorek od razu, że pilne itd. W międzyczasie umówcie się z żoną na badania lekarskie, polecam Kraków bo wszystko jest w jednym budynki ;) 

PS. Gratulacje dla ciebie i małżonki!

Dziękujemy, dzisiaj był ślub :)

Nie odpowiedzieli na maila, jutro założę sprawę na ustraveldocs, na badania jesteśmy już zapisani na 2 marca w Warszawie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BREAKING NEWS: New Bill in Congress to scrap (end) Diversity Visa Lottery Introduced February 2022 Rep. Pat Fallon, R-Texas, introduced legislation on Friday that would scrap the diversity visa lottery and impose penalties on immigrants who have overstayed their visas -- and it includes provisions to prevent asylum fraud. The Abolishing the Lottery and Immigration Enforcement Now (ALIEN) Act looks to tackle drivers of mass legal immigration and the migrant surge at the southern border. The bill would first seek to scrap the controversial Diversity Immigrant Visa Program, known commonly as the visa lottery, which hands out visas based on random selection to countries with low rates of immigration to the U.S. Approximately 50,000 are made available each year.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

AKTUALNOŚCI: Nowy projekt ustawy w Kongresie do złomowania (zakończenia) Loterii wizowej różnorodności wprowadzonej w lutym 2022 r.

Reprezentant Pat Fallon z Teksasu wprowadził w piątek przepisy, które zlikwidują loterię wizową dla różnorodności i nałożą kary na imigrantów, którzy przekroczyli termin ważności wizy – i zawiera przepisy zapobiegające oszustwom azylowym.

Ustawa o zniesieniu loterii i egzekwowaniu prawa imigracyjnego (ALIEN) ma na celu zwalczanie czynników napędzających masową legalną imigrację i gwałtowny napływ migrantów na południowej granicy.

W pierwszej kolejności ustawa miałaby na celu zlikwidowanie kontrowersyjnego programu wiz dla imigrantów różnorodności, znanego powszechnie jako loteria wizowa, który rozdaje wizy w oparciu o losowy wybór krajom o niskim wskaźniku imigracji do USA. Każdego roku udostępnianych jest około 50 000 osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...