Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, ewsco napisał:


Pewnie tak, ja nie mam takich doświadczeń, dlatego nie wiem
Czasami tez mam wrażenie, że zależy od urzędnika
Mnie przerażają takie sytuacje, że lecisz masz wizę, a nie puszczają Cię po przylocie przez granice i powrót do domu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

to ja znam 2 takie historie  1. ta moja koleżanka co latała 10 razy, kolejnym razem chciała wrócić po 2 miesiącach ( po półrocznym pobycie) - i to wzbudza podejrzenia, że do pracy. 2ga historia - kończące się 6miesiączne pozwolenie na pobyt, znajoma poleciała do Meksyku na kilku dni i w Miami jej nie wpuścili,  bo było podejrzenie, że poleciała tylko, żeby odnowić pieczątkę, co wtedy często się zdarzało w Miami. Sama raz poleciałam po 2 mcach nie będąc świadoma, że tylko 6 miesięcy można być w roku, przesłuchiwali mnie, sprawdzali walizki, tel, fb - ale chyba widzieli, że nie wiem kompletnie o co chodzi ( nie wiedziałam, że ludzie przedłużają sobie pobyt w ten sposób, czy latają do pracy, bo mnie to wtedy nie interesowało) - i dostałam na 2miesiące z adnotacją, że nie mogę przedłużyć i zmienić statusu. powiedziałam spokojnie ok, bo mi nie zależało. urzędnik był bardzo surowy, ale widział, że ja nie mam nic do ukrycia, nie kręcę, wszystko, co mówię się zgadza. Z mojego doświadczenia uważam,  że jak się nie ma nic do zarzucenia i jest się szczerym, to powinno być ok.

  • Like 1
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/19/2022 at 5:08 AM, Zetpi said:

A takie kierunki turystyczne jak Emiraty, Katar czy Oman?

2 hours ago, ala2022 said:

podbijam pytanie, chcę lecieć do dubaju na wycieczkę

Czy wyjazd na bliski wschod moze wydluzyc background check? Byc moze. Czy z powodu wyjazdu turystycznego mozna nie otrzymac wizy? Nie.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 hours ago, Jacek87 said:

Czy ktoś orientuje się może czy jakiekolwiek opłaty mam zrobić przed interview, czy wszystko będę mógł zrobić w ambasadzie? Interview mam na ulicy Pięknej 12

Btw, polecam wziąć gotówkę, ja miałem kartę i musiałem latać wypłacać bo karta z niewiadomego powodu nie przechodziła przez terminal. Wszystko oplacisz na miejscu w ambasadzie tak jak napisał kolega u góry. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw, polecam wziąć gotówkę, ja miałem kartę i musiałem latać wypłacać bo karta z niewiadomego powodu nie przechodziła przez terminal. Wszystko oplacisz na miejscu w ambasadzie tak jak napisał kolega u góry. 

Ktoś inny z kolei odradzał gotówkę, że są wybredni i się czepiają banknotów nie da się opłacić na stronie lub przelewem przed wizytą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, kenadams said:

Ktoś inny z kolei odradzał gotówkę, że są wybredni i się czepiają banknotów emoji23.png nie da się opłacić na stronie lub przelewem przed wizytą?

W jaki sposób czepiają się banknotów? Można zapłacić w dolarach jak i w złotych. Jak ktoś chce mieć 100% pewność, że wszystko pójdzie gładko to najlepiej mieć i na karcie i w gotówce :D 

 

5 minutes ago, ewsco said:

330$ za osobę? Czy są jeszcze jakieś dodatkowe opłaty?

W ambasadzie płacisz tylko 330$ za samą rozmowę z konsulem.

 

  • Like 2
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Hazetingen said:

W jaki sposób czepiają się banknotów? Można zapłacić w dolarach jak i w złotych. Jak ktoś chce mieć 100% pewność, że wszystko pójdzie gładko to najlepiej mieć i na karcie i w gotówce :D 

 

W ambasadzie płacisz tylko 330$ za samą rozmowę z konsulem.

 

Nie wiem, ale albo ktoś na tym forum pisał, że im nie przyjęli części banknotów, albo mi się coś ubzdurało :lol:

Opcja płatności przed wizytą byłaby jednak dla mnie najwygodniejsza, stąd pytanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...