Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

19 minutes ago, AS13 said:

A wiecie może jak jest z kobietą karmiącą, czy to ją zwalnia ze szczepienia do zielonej karty? Nie mogę naleźć informacji, aczkolwiek w Polsce zalecają szczepienia karmiącym.

Z tego co wiem, zarowno ciaza, jak i karmienie piersia nie sa przeciwwskazaniem do szczepienia na COVID (tak samo jak TDAP i grypa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Xarthisius napisał:

Jezeli w Polsce rutynowo sie szczepi dzieci 6mo-5yr i jest dostepna szczepionka, to tak. Jezeli tego nie robia, to powinnien wystawic waiver. 

No to słabo bo jeśli zajmuje to 12 tyg czyli 3 miesiące a DV kończy się we wrześniu to jest przecież nie wykonalne szczepiąc dziecko nawet dziś. Idąc teraz na rozmowę i robiąc badania jak to ogarnąć?

 

EDIT:

W PL nie szczepią poniżej 5 roku życia póki co więc raczej nas to nie dotyczy.

Edytowane przez Damianq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Damianq said:

No to słabo bo jeśli zajmuje to 12 tyg czyli 3 miesiące a DV kończy się we wrześniu to jest przecież nie wykonalne szczepiąc dziecko nawet dziś. Idąc teraz na rozmowę i robiąc badania jak to ogarnąć?

Zadzwon do lekarza i zapytaj. Moderne daje sie wyrobic w 6 tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Xarthisius napisał:

Zadzwon do lekarza i zapytaj. Moderne daje sie wyrobic w 6 tygodni.

Z tego co szukałem w internecie to w PL nie szczepią dzieci poniżej 5 roku życia na COVID. Ktoś już mogę gdzieś dzowbil pytać w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek była rozmowa, wczoraj już dotarły do nas paszporty z pakietami imigracyjnymi. 2 osobne paczki 47,70 opłaty za każdą, niby miało być do rąk własnych ale dogadaliśmy się z kurierem :P

I ciekawa jestem jak Wy macie bo nas tylko zastanowiło (nie planujemy jechać na ostatnią chwilę), że badania mieliśmy 21.07 a na wizie jest expires on 20JAN2023- dlaczego tak? 

Plus: może są jacyś chętni na meeting we Wrocławiu? :D
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...