Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

1 minute ago, Claudia24 said:

Mąż nie mógł edytować swojego wniosku, tylko ja wypełniłam ds260 ze swoimi danymi. 
Myślisz, ze powinnismy zadzonic do ambasady i zapytać o odblokowanie męża ds?

IMHO tak.

1 minute ago, Claudia24 said:

moze ktoś podpowie czy jak dopisywał męża / żonę to musiał aktualizować swój DS260?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2022 o 05:52, 9kk napisał:

Jeśli można spytać to dalej lecicie tylko na określony czas i w celu wyrobienia reentry permit?

Jeżeli tak, to czy po jej uzyskaniu możesz napisać jak wyglądała ta cała procedura, w jakim okresie czasu udało wam się to załatwić, czy były jakieś komplikacje?

Teraz wracamy na początku września. Nie wyrabiamy reentry. Możliwe, że uda nam się tak to wszystko poukładać, że będziemy szybciej w USA na stałe.

 

 

Na lotnisku po przylocie b uprzejmie i bezproblemowo. Wzięli nasze żółte koperty i „welcome” z uśmiechem. :)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2022 o 12:47, Claudia24 napisał:

ok, dziękuje. 

Moj mąż jaka osoba wylosowana dała DV1 i poźniej w kolejnym kroku dodał mnie jako osobę towarzyszącą ( współmałżonka) i dodaliśmy moje dane. wyskoczyło nam potwierdzenie transakcji i wybraliśmy wersje do druku. Na druku są dwa kody kreskowy wraz z numerami i naszymi danymi.

Wydrukowaliśmy to i bierzemy na rozmowę :)

Chyba tak to powinno wyglądać ?

Dokładnie tak:)

Później jeszcze jest potrzebne do odbioru paszportu jeśli zaznaczyliście kuriera. Teoretycznie, nasz kurier nawet dowodów nie chciał... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2022 o 02:29, Jacek87 napisał:

Teraz wracamy na początku września. Nie wyrabiamy reentry. Możliwe, że uda nam się tak to wszystko poukładać, że będziemy szybciej w USA na stałe.

szkoda :D sami zastanawiamy się czy nie jechać najpierw na miesiąc/półtora żeby reentry wyrobić i na spokojnie się w PL poogarniać. Myślałem, że poratujecie informację jak szybko poszlo ;)
 

Przy okazji pytanie, jak czytałem to ciągle gdzieś mi się przewijało (albo sam sobie dopowiadałem), że stały rezydent może przebywać poza USA max pół roku. Na papierku z ambasady o tytule "informacja dotycząca wizy imigracyjnej i odbioru paszportu" jest info:
"Stały rezydent może przebywać poza Stanami Zjednoczonymi krócej niż jeden rok. Jeśli planują Państwo wyjazd z USA na okres dłuższy niż 1 rok, utracą Państwo prawo do stałego pobytu" później info o reeentry.

Więc... jak w sumie jest? :)
czy przykładowo ,żeby nie wyrabiać reenetry.

Lecę w listopadzie na tydzień, czy weekend żeby aktywować GC. Wracam spowrotem do PL i mogę spokojnie we wrześniu przyszłego roku lecieć spowrotem?
Oczywiście czysto teoretycznie, bo urzednik nawet przy czystych papierach może mieć ale ;)

Ktoś testował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólna zasada: więcej w USA niż poza. Jak wyjedziesz na ponad 6 miesięcy a mniej niż 12 miesięcy to urzędnik się będzie dopytywał. Jak przesiedzisz 12 miesięcy to powinieneś mieć reentry permit.

Aczkolwiek poczytaj chyba forum DV20 czy DV19 na starcie pandemii, gdzie nie było pracy w USA to wielu wracało prawie na rok do Polski i "wlatywało" bez problemu. Szczególnie pierwszy rok po wylosowaniu wielu może mieć sprawy do "pozamykania".

Wylot na więcej niż pół roku odwleka moment ubiegania się o obywatelstwo.

Nie zmienia to oczywiście obowiązków podatkowych. Za rok 2022 musisz złożyć deklarację podatkową w USA od całości dochodów z całego świata. Jak wrócisz we wrześniu 2023 to również w 2023 dochód z Polski z początku roku będzie podlegał obowiązkowi podatkowemu w USA (oczywiście może podlegać zwolnieniom, ale zgłosić go trzeba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 26.08.2022 o 06:20, danielwro napisał:

nie musi to byc osoba wylosowana (wywczas gdzies tam dasz DV2).. 

piszac z glowy idzie to jakos tak: nowy wniosek -> wiza imigrac -> DV1/DV2 -> dodajesz wszystkie osoby 

 

Hej,

a ja mam pytanko bo mi system automatycznie zaciaga DS-160 po dodaniu wszystkich osób i potwierdzenie dostałem właśnie z kodem kreskowym do DS160 a nie 260. Poradźcie proszę co w takiej sytacji zrobić, bo każda osoba dodana ma to 160 a nie 260 w potwierdzeniu.

Z góry wielkie dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Amigo said:

a ja mam pytanko bo mi system automatycznie zaciaga DS-160 po dodaniu wszystkich osób i potwierdzenie dostałem właśnie z kodem kreskowym do DS160 a nie 260. Poradźcie proszę co w takiej sytacji zrobić, bo każda osoba dodana ma to 160 a nie 260 w potwierdzeniu.

To jest "znany błąd" systemu. Nie przejmuj się. Jest ok, mimo, że na potwierdzeniu jest napisane DS-160.

Np. https://forum.usa.info.pl/topic/31855-dv-2022-wątek-dla-osób-które-wygrały-gc-i-mają-pytania/page/166/#comment-323764

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Xarthisius napisał:

To jest "znany błąd" systemu. Nie przejmuj się. Jest ok, mimo, że na potwierdzeniu jest napisane DS-160.

Np. https://forum.usa.info.pl/topic/31855-dv-2022-wątek-dla-osób-które-wygrały-gc-i-mają-pytania/page/166/#comment-323764

 Cudnie, dziękuję ci bardzo za pomoc! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...