Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

To szykuj dolary kochana, spotkanie w ambasadzie to będzie drogi biznes
 A tak z ciekawości - masz 6. dzieci czy jakoś inaczej ci się rozkładają osoby? Jeśli 6. latorośli to szacunek kochana, mnie pojedyncza sztuka dobija  

6 dzieci

No właśnie się zastanawiam ile powinnam wykazać oszczędności przy takiej rodzinnie
Jak oni to przeliczają


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Xarthisius napisał:

A z ciekawosci jak sie moga rozkladac inaczej? Derivative benefitiaries to tylko spouse i dzieci. Wielozenstwa w USA nie pochwalaja :)

Przyszło mi do głowy, że jedna z latorośli jest po ślubie, a np. nie ma jeszcze 21.lat, może wtedy podeszłaby też pod kategorię wizową (nie wiem, rozważam), ewentualnie jest np. mama, która jest w pełni uzależniona od opieki córki ze względu na chorobę itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, magsasi napisał:

Próbuje po prostu zrozumieć, że skoro ten numer 12k jest z Rosji lub Białorusi to dlaczego jest zaproszony do ambasady wcześniej niż Polak o tym samym numerze.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ktoś z Rosji miał wysoki numer, wysłał DS 12 maja, może być jeszcze ze 'starego' systemu procesowania po dacie wysłania DS

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Iskierka said:

Przyszło mi do głowy, że jedna z latorośli jest po ślubie, a np. nie ma jeszcze 21.lat, może wtedy podeszłaby też pod kategorię wizową (nie wiem, rozważam), ewentualnie jest np. mama, która jest w pełni uzależniona od opieki córki ze względu na chorobę itp.

Niestety zadna z tych opcji ktore wymienilas nie lapie sie jako derived beneficiary. Spouses i (jak powinnienem wczesniej napisac) unmarried children under 21.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Xarthisius napisał:

Przy rejonizacji zasadne by bylo pytanie, czemu rosyjskie wizy IV przydzielili do WRW, ale NIV moga juz robic w Kazachstanie, Serbi i Armeni?

Z takich mniej znanych ciekawostek: jednym z elementow procesowania sa roznorakie background checki, ktore wykonuje "tajny" oddzial ambasady. Nie pamietam ich skrotowej nazwy. Do nich trafia case jak jest jakis dluzszy administrative processing. Taki tajny oddzial, na praktycznie caly "blok wschodni" jest wlasnie w Warszawie, chyba od lat 90tych. Oni od zawsze "obrabiali" wizy imigracyjne z Rosji i bylych republik sowieckich. Glownie K1 i malzenskie, bo oczywiscie tych zawsze bylo najwiecej. IMHO to jest wlasnie powod dla ktorego IV sa u nas: i tak by musieli je wyslac do WRW na processing i tak...

BTW, fajnie sie czyta FOIA od nich, np. 20 stron zaslonietego tekstu i tylko numery kartek... :)

 

skrótowa nazwa to ... FBI :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kenadams napisał:

Myślę, że byłyby pytania odwrotne, tzn. czy jako Polacy mamy niższy priorytet niż Ukraińcy. Nie widzę w tych pytaniach żadnego nacjonalizmu, czego można by się w nich doszukiwać patrząc na Wasze "snarky" odpowiedzi - ot zasadna ciekawość czy narodowość ma znaczenie. Szczególnie, że tak jak piszę - są precedensy które pokazują że ambasady potrafią się wypiąć na niektóre nacje.

jak np Turcja. Może 'dyskryminacja' Polaków to nie jest właściwe określenie, bo tu nie chodzi o narodowość. Po prostu mamy pecha, że przydzielono 3000 spraw z Rosji, co zmniejsza szanse na wywiad, szczególnie osób z wyższymi numerami - niezależnie od narodowości. Dla przykładu Gruzja, która ma 2000 selectees, przeprocesowała 482 wizy  - czyli mw 1/4. Tymczasem nasze 848/5913 to  jakaś 1/7 W tym sensie jest to niekorzystne dla nas. Gdyby polska ambasada przerabiała tylko te 170 case'ów to pewnie większość miałaby umówione spotkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Xarthisius said:

Przy rejonizacji zasadne by bylo pytanie, czemu rosyjskie wizy IV przydzielili do WRW, ale NIV moga juz robic w Kazachstanie, Serbi i Armeni?

Z takich mniej znanych ciekawostek: jednym z elementow procesowania sa roznorakie background checki, ktore wykonuje "tajny" oddzial ambasady. Nie pamietam ich skrotowej nazwy. Do nich trafia case jak jest jakis dluzszy administrative processing. Taki tajny oddzial, na praktycznie caly "blok wschodni" jest wlasnie w Warszawie, chyba od lat 90tych. Oni od zawsze "obrabiali" wizy imigracyjne z Rosji i bylych republik sowieckich. Glownie K1 i malzenskie, bo oczywiscie tych zawsze bylo najwiecej. IMHO to jest wlasnie powod dla ktorego IV sa u nas: i tak by musieli je wyslac do WRW na processing i tak...

BTW, fajnie sie czyta FOIA od nich, np. 20 stron zaslonietego tekstu i tylko numery kartek... :)

 

To bardzo ciekawe, chociaż w sumie nie tak zaskakujące - mimo rozpadu bloku wschodzniego łatka państwa buforowego nam została na jakiś czas :D Pewnie masz rację i właśnie dlatego do nas trafili.

5 minutes ago, ala2022 said:

jak np Turcja. Może 'dyskryminacja' Polaków to nie jest właściwe określenie, bo tu nie chodzi o narodowość. Po prostu mamy pecha, że przydzielono 3000 spraw z Rosji, co zmniejsza szanse na wywiad, szczególnie osób z wyższymi numerami - niezależnie od narodowości. Dla przykładu Gruzja, która ma 2000 selectees, przeprocesowała 482 wizy  - czyli mw 1/4. Tymczasem nasze 848/5913 to  jakaś 1/7 W tym sensie jest to niekorzystne dla nas. Gdyby polska ambasada przerabiała tylko te 170 case'ów to pewnie większość miałaby umówione spotkania.

Dokładnie - ambasada w Turcji bodajże obsługuje tylko Turków, wydaje mi się, że słyszałem też o innych takich przypadkach ale teraz nie mogę sobie przypomnieć. Stąd pytania o "dyskryminację" w ambasadach wydawały mi się zasadne, a już na pewno nie zasługujące na takie reductio ad absurdum :) a z tym jakie niesprawiedliwe i krzywdzące dla wielu by to było, to się nie kłócę, nawet jeśli sami byśmy na tym przypadkowo skorzystali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak np Turcja. Może 'dyskryminacja' Polaków to nie jest właściwe określenie, bo tu nie chodzi o narodowość. Po prostu mamy pecha, że przydzielono 3000 spraw z Rosji, co zmniejsza szanse na wywiad, szczególnie osób z wyższymi numerami - niezależnie od narodowości. Dla przykładu Gruzja, która ma 2000 selectees, przeprocesowała 482 wizy  - czyli mw 1/4. Tymczasem nasze 848/5913 to  jakaś 1/7 W tym sensie jest to niekorzystne dla nas. Gdyby polska ambasada przerabiała tylko te 170 case'ów to pewnie większość miałaby umówione spotkania.

Mam pytanie
To 848 to jest już przeprocesowanych spotkań czy umówionych? Jeśli umówionych to do końca marca?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...