Skocz do zawartości

Jaka wiza przy otwarciu nowego oddziału? L1?


Rekomendowane odpowiedzi

Jaka opcja (L1a czy L1b) byłaby dla mnie najbardziej korzystna jeżeli chciałbym z czasem ubiegać się o zieloną kartę? Teoretycznie jest możliwość żebym został oddelegowany do otwarcia tej firmy. Posiadam obecnie stanowisko senior managera, nie wiem czy jest w tym przypadku opcja żebym dostał L1a skoro nie jestem w zarządzie. 
 
Zakładając w scenariusze:
 
1. Zostaje wysłany z L1a (jeżeli jest taka opcja), pomagam w otwarciu firmy. Czy mogę sie po roku starać o sponsorowanie samego siebie na EB1 lub EB2?
 
2. Firma wysyła kogoś z zarządu w celu otwarcia firmy + jadę ja na L1b. W takim wypadku to osoba z L1a może się ubiegać o sponsorowanie mnie, tak? EB1 lub EB2? 
 
Jeszcze jedna kwestia - czy w obu przypadkach jest opcja na zabranie ze sobą żony i dzieci? 
 
Proszę o jakiekolwiek info bo jestem zielony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, owoc said:
Jaka opcja (L1a czy L1b) byłaby dla mnie najbardziej korzystna jeżeli chciałbym z czasem ubiegać się o zieloną kartę?

Obie są równe pod względem GC. Obie pozwalają ubiegać się o GC (o ile firma zechce zasponsorować GC) podczas trwania wizy  (są to tzw dual intent visa) ale obie są nieimigracyjne - czyli po skończeniu ich musisz wrócić do kraju. Żadna z nich nie zmienia się z automatu w GC

11 hours ago, owoc said:
czy jest w tym przypadku opcja żebym dostał L1a skoro nie jestem w zarządzie.

Nie musisz być w zarządzie aby dostać L1A

11 hours ago, owoc said:

1. Zostaje wysłany z L1a (jeżeli jest taka opcja), pomagam w otwarciu firmy. Czy mogę sie po roku starać o sponsorowanie samego siebie na EB1 lub EB2?

Nie. Na EB1 EB2 nie można siebie samego sponsorować. Musi Ciebie sponsorować pracodawca

11 hours ago, owoc said:
2. Firma wysyła kogoś z zarządu w celu otwarcia firmy + jadę ja na L1b. W takim wypadku to osoba z L1a może się ubiegać o sponsorowanie mnie, tak? EB1 lub EB2?

Nie. Nigdy na EB1/EB2 nie sposnosruje OSOBA, zawsze firma

11 hours ago, owoc said:

Jeszcze jedna kwestia - czy w obu przypadkach jest opcja na zabranie ze sobą żony i dzieci?

Tak. Dzieci stanu wolnego do 21 lat. Żona może wystąpić o zgodę na pracę. Dzieci nie mogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mcpear Nie do konca. Sam mam w rodzinie szczesliwego posiadacza EB2 / NIW, ktory sie sam zasponsorowal. Ogolnie w kategorii imigracyjnych wiz pracowniczych sa dwie podkategorie, ktore moga byc self-petitioned i nie wymagaja PERM: 1) EB1 ze wzgledu na extraordinary ability i 2) EB2 z National Interest Waiver.

Co do pytan OP: Dostan L1, wyjedz do stanow, bedziesz sie martwil co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minutes ago, Xarthisius said:

@mcpear Nie do konca. Sam mam w rodzinie szczesliwego posiadacza EB2 / NIW, ktory sie sam zasponsorowal. Ogolnie w kategorii imigracyjnych wiz pracowniczych sa dwie podkategorie, ktore moga byc self-petitioned i nie wymagaja PERM: 1) EB1 ze wzgledu na extraordinary ability i 2) EB2 z National Interest Waiver.

Co do pytan OP: Dostan L1, wyjedz do stanow, bedziesz sie martwil co dalej.

Dzieki za sprostowanie. Jeśli chodzi o case nr 1. to są to zwycięzcy nagrody nobla, nagrody Pulitzera czy zdobywcy Oskara - ewentualnie innych porównywalnych światowo rozpoznawalnych nagród. Założyłem że pod nikiem "owoc" nie kryje się Pani Olga Tokarczuk czy Pan Paweł Pawlikowski. 

Jeśli chodzi o NIW to jakoś tak z góry założyłem (być może niesłusznie), że OP też w tej kategorii się nie mieści.

Sorry za uogólnienie, że do GC będzie OP potrzebował pracodawcę. Powinienem napisać, że będzie zapewne potrzebował pracodawcę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym EB1-A i noblem/pulizerem to tez jest troche misconception. Troche mi sie po kampusie kreci takich i daleko im do nobla ;) Tam trzeba spelniac kilka z wielu kryteriow. Czesc z nich nabywa sie dosc naturalnie na drodze kariery naukowej, m.in. Evidence of judging the work of others, either individually or on a panel, Evidence of authorship of scholarly articles in professional or major trade publications or other major media, itp. Wazne jest tez, co akurat na czasie na forum bo poruszane w innym watku, jakie "laurki" wystawia Ci koledzy po fachu i jakie oni zajmuja pozycje. Taki biedny IO w USCIS raczej nie jest w stanie kompetentnie ocenic czy dany delikwent jest outstanding naukowo czy nie, ale jak mu dostarczysz opinie pochwalna od dyrektora jakiegos national labu i publikacje w Nature to sie specjalnie nie bedzie zastanawial i przyklepie petycje. Wbrew pozorom to jest calkiem nisko postawiona poprzeczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Xarthisius napisał:

Z tym EB1-A i noblem/pulizerem to tez jest troche misconception. Troche mi sie po kampusie kreci takich i daleko im do nobla ;) Tam trzeba spelniac kilka z wielu kryteriow. Czesc z nich nabywa sie dosc naturalnie na drodze kariery naukowej, m.in. Evidence of judging the work of others, either individually or on a panel, Evidence of authorship of scholarly articles in professional or major trade publications or other major media, itp. Wazne jest tez, co akurat na czasie na forum bo poruszane w innym watku, jakie "laurki" wystawia Ci koledzy po fachu i jakie oni zajmuja pozycje. Taki biedny IO w USCIS raczej nie jest w stanie kompetentnie ocenic czy dany delikwent jest outstanding naukowo czy nie, ale jak mu dostarczysz opinie pochwalna od dyrektora jakiegos national labu i publikacje w Nature to sie specjalnie nie bedzie zastanawial i przyklepie petycje. Wbrew pozorom to jest calkiem nisko postawiona poprzeczka.

Dokładnie. Pojęcia są szerokie i jeśli ktoś jest dobry w tym co robi i pracuje w dobrej branży to przy odrobinie samozaparcia i obrania celu, da się to zrobić. 

 

 

10 godzin temu, mcpear napisał:

Dzieki za sprostowanie. Jeśli chodzi o case nr 1. to są to zwycięzcy nagrody nobla, nagrody Pulitzera czy zdobywcy Oskara - ewentualnie innych porównywalnych światowo rozpoznawalnych nagród. Założyłem że pod nikiem "owoc" nie kryje się Pani Olga Tokarczuk czy Pan Paweł Pawlikowski. 

Jeśli chodzi o NIW to jakoś tak z góry założyłem (być może niesłusznie), że OP też w tej kategorii się nie mieści.

Sorry za uogólnienie, że do GC będzie OP potrzebował pracodawcę. Powinienem napisać, że będzie zapewne potrzebował pracodawcę

Dlaczego założyłeś że nie jestem Olgą Tokarczuk? :ph34r: Tak serio to nick o niczym nie świadczy. Nie wiesz kim jestem, gdzie pracuję, ile zarabiam i jak wyglądam. Ja bym się nickiem nie sugerował :)

Najprawdopodobniej będę potrzebował pomocy pracodawcy, jednak nie wiem jeszcze w której opcji - czy L1, czy pomocy przy spełnieniu warunków do EB1/EB2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, mcpear said:

Dzieki za sprostowanie. Jeśli chodzi o case nr 1. to są to zwycięzcy nagrody nobla, nagrody Pulitzera czy zdobywcy Oskara - ewentualnie innych porównywalnych światowo rozpoznawalnych nagród. Założyłem że pod nikiem "owoc" nie kryje się Pani Olga Tokarczuk czy Pan Paweł Pawlikowski. 

Jeśli chodzi o NIW to jakoś tak z góry założyłem (być może niesłusznie), że OP też w tej kategorii się nie mieści.

Sorry za uogólnienie, że do GC będzie OP potrzebował pracodawcę. Powinienem napisać, że będzie zapewne potrzebował pracodawcę

W sumie to można założyć że kandydat na NIW to takie absolutnie podstawowe informacje sam znajdzie zamiast pytać randkowych ludzi na jakimś forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...