Skocz do zawartości

Sponsorowanie Rodzenstwa z rodzina przez obywatela vs sponsorowanie zameznej corki z rodzina przez posiadaczna GC (mamy misiaczka)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, na samym poczatku chcialam bym tylko wspomniec,ze kontaktowalam sie z adwokatem (tutaj w USA, stan NY) ale caly czas zastanawiamy sie co zrobic bo sytuacja sie zminila od mojej ostatniej konsultacji.

A wiec:

Jestem obywatelem, mieszkam w stanie NY. Sciagnelam mame 5 lat temu,ktora jak najszybciej chce skladac papiery na obywatelstwo (zeby miec juz z glowy GC).

5 lat temu moja siostra wyjechala z USA z przesiedziana wiza, krotko i na temat; wyleciala bedac w 8ym miesiacu ciazy (ojcem dziecka jest obywatel usa, urodzila w pl, ma wspanialy kontakt z mama ojca dziecka i tyle.Ulozyla sobie zycie, wyszla w pl za maz, urodzila drugie dziecko).Po powrocie do polski dostala papier z ambasady ze anulowano jej wize. Teraz zastanawiamy sie nad kilkoma opcjami.

-czy lepiej bedzie jesli bedzie sponsorowana przeze mnie (ja jako siostra obywatel) ona plus maz i 2jka dzieci

-poczekac az moja mama zrobi obywatela i zasponsoruje cala rodzine

-czy maja mozliwosc na loterie wizowa, z tego co sie orientuje to jesli by zaaplikowali a ona dalej ma misiaczka to szansa przepada i nie ma mozliwosci "poczekaj az sie misiek skonczy to wylecimy"

- czy mimo wszytsko powinna ubiegac sie o waiver ? chocby pokazac ze dziadki (od strony ojca, jak i sam ojciec przyjedzali do usa zobaczyc mala?) w sensie waiver teraz no bo ponoc po 10ciu latach i tak moga jej odmowic promessy albo wjazdu do usa 

- czy warto w tym momencie brac adwokata, jesli tak to w polsce czy w usa?

Moj adwokat w USA powiedzial ze mozna by sie bylo starac o waiver jesli by sie rozwiodla w PL i probowala pokazac ze chce byc w ojcem pierwszego dziecka, co na dzien dzisiejszy jest nierealne. Szukam alternatyw.Jesli nie ma zadnych na dzien dzisiejszy to chcialabym sie dowiedziec czy musimy zrobic waiver teraz i jakie sponsorowanie rodzinne jest lepsza opcja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, Xarthisius said:

Z pewna taka niesmialoscia, ale zapytam: co to jest "misiaczek"?

To chyba z czasów komuny jeszcze. Jak dostawałeś deportację z banem z Berlina Zachodniego to wbijali ci pieczątkę z godłem Berlina Zachodniego, w której opisywali że zostałeś wyrzucony. Pieczątka miała kształ "misia". Stąd też mówi się, że jak dostałeś bana to znaczy że dostałeś "misiaczka". Z czasem utarło się, że jak dostałeś gdzieś zakaz wjazdu to znaczy, że wlepili ci "misia" / "misiaczka"

Wracając do pytania OP. To zależy ile przedłużyła wizę. jeśli ponad 1 rok to ma "misia" na 10 lat. Jak poniżej roku to "misiaczek" już jej się skończył i może aplikować w loterii. Sponsorowanie zamężnej córki przez twoją mamę to z grubsza 13-14 letni proces. Mama musi być cały czas w USA, utrzymać rezydencję. Sponsorowanie przez obywatela rodzeństwa to proces 15-16 letni. Też musisz utrzymać rezydencję przez ten czas w USA. Przez ten czas misiaczek się skończy i waver nie będzie potrzebny. Nie sądzę, że na sponsorowanie rodzinne powinniście brać adwokata (trochę szkoda kasy). Wg mnie waver na dzisiaj jest niepotrzebny (nie robi się go bez odmówienia wizy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mcpear napisał:

To chyba z czasów komuny jeszcze. Jak dostawałeś deportację z banem z Berlina Zachodniego

Ubiegłeś mnie. Po przeczytaniu tytułu wątku myślałem że chodzi o "bombelka". Dopiero teraz zaległem w atłasy, otworzyłem wątek i przeczytałem cały post. Tego "misia" Polacy dostawali pod koniec lat 80-tych głównie za nielegalny handel w okolicach ZOO Banhof. Wtedy do Berlina zachodniego wozilo się wszystko, od masła i kiełbasy po fajki. Pociągi jeździły pełne narodu a w nich rąbanka, baleron i schab. 

Doszło do tego że gdy siostra jechała turystycznie odwiedzić koleżankę z klasy od lat tam mieszkającą to na przejściach do Berlina Zachodniego były trzy pasy: dla dyplomatów, dla normalnych ludzi i trzeci dla Polaków. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...