Jump to content

aplikacja na wizie turystycznej


Recommended Posts

Witam

Prośba o odpowiedź na moje pytanie. Jestem mężem obywatelki US od ponad 5 lat. Posiadam 10 letnią promesę wjazdową. Byłem już w Us 4 razy. Obecnie jestem 5 raz. Nasze osobiste sprawy się wyprostowały i zdecydowaliśmy się żyć na stałe w Us. Chcę aplikować o zieloną kartę. Pytanie brzmi : czy będąc obecnie na 6 miesięcznej wizie turystycznej w US mogę bez problemu aplikować o zieloną kartę ? przyleciałem do Us dwa tygodnie temu. Czy lepiej odczekać jakiś czas ? Czy może w ogóle poczekać aż skończy się okres 6 miesięcznej wizy i będę już "nielegalnie" ? Wszystko sprowadza się do obawy, że oskarżą mnie o visa fraud....każdy adwokat mówi co innego...

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź

Link to comment
Share on other sites

Mam chyba trochę inny pogląd. Mogą w procesie AoS uznać, że jednak popełniłeś visa fraud jeśli planowałeś przed wlotem na B1/B2 wykonać akcję z AoS i mogą odmówić Tobie w procesie AoS. Generalnie aplikowanie po 2 tygodniach od wlecenia pachnie "visa fraud" na kilometr. Musiałbyś mieć niesłychanie silne argumenty na to, że przez te 2 tygodnie zdarzyło się coś co spowodowało, że decyzja o pozostaniu tu na stałe nagle zakiełkowała w Twojej głowie i nie mogłeś tego przewidzieć przed przylotem. Nie wiem: nagle Twój małżonek potrzebuje pomocy (nie potrzebował jej 2 tygodnie temu) albo wymaga opieki. W procesie AoS mogą się zainteresować czy przed przylotem tutaj turystycznym sprzedałeś nieruchomości, rozwiązałeś rent w Polsce itp. Jak to wykażą to masz odmowę na AoS i dużo dużo komplikacji.

Na 100% nie radzę nielegalnego pobytu. To może chyba tylko radzić prawnik, który już liczy dolary, które skasuje za wyciągnięcie Ciebie z nielegalnego statusu. Istniała na forum niepisana reguła, którą praktykowało parę osób aby odczekać 90 dni i dopiero wtedy składać papiery o AoS że niby wtedy łatwiej wykazać spontaniczną zmianę intencji albo niezaplanowane warunki nadzwyczajne, które skłoniły Ciebie do zmiany decyzji i zdania. Musisz mieć też gotowy plan co jeśli odmówią Tobie AoS? Nielegalny pobyt i ryzyko deportacji + dużo $$$? TO nienajrozsądniejszy pomysł mówiąc oględnie. Wyjazd do kraju i droga konsularna? To znaczące wydłużenie i na bank już nie wpuszczą Ciebie na wizie turystycznej w międzyczasie. 5 lat to już pewien małżeński staż. Drogą konsularną zieloną kartę byś wyrobił ze 3 razy. A może najprościej złożyć petycję o zieloną kartę I-130 ale zaznaczyć, że będziesz ją robił drogą konsularną. Spędzić te 6 miesięcy w USA turystycznie. Wrócić i skończyć proces w ambasadzie. będzie to już wtedy trwało zapewne niecały rok. Jak złożysz teraz AOS to EAD przychodzi dzisiaj bardzo późno (w zależności od centrum od 4 miesięcy do 18 miesięcy - mojej rodzinie przyszło na 10 dni przed zieloną kartą np. po kilkunastu miesiącach) - więc do pracy legalnej za szybko nie pójdziesz tak czy siak.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Dziekuje bardzo za obszerna odpowiedz. Twoje slowa pokrywaja sie z wiekszoscia porad jakie otrzymalem, zeby odczekac te 90 dni i wtedy aplikowac. Do Polski nie wracam, takze nie bede tego robil przez konsulat. Dziekuje za odpowiedzi. Jesli ktos zna przypadki z "zycia wziete", bede wdzieczny.

Edited by Marek1976
Link to comment
Share on other sites

Fajnie byłoby jak się proces skończy (oby pozytywnie) wrócił i opisał na forum jak to zrobiłeś i czy i jakie problemy napotkałeś. Mało mamy relacji "zamykających" temat.

BTW. Jedna jeszcze uwaga, ale to pewnie ci prawnicy też mówili, że jak wystąpisz o AOS to twój status się przedłuża ale tylko w przypadku gdy AOS skończy się powodzeniem. Jak się skończy odmową to z automatu jesteś Out Of Status wstecznie z datą oryginalnego nakazanego wyjazdu, więc jak proces się zakończy odmową a trwał ponad rok to możesz z automatu skończyć z 10 letnim banem wjazdu do USA

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Składam o Zielona kartę od 11 lat pod rząd z marnym skutkiem. Mimo to w 2013 dostalek wize turystyczna i odwiedziłem na niej Usa 2 razy. Później mieszkałem prawie 2 lata w USA na innej wizie, cały czas składając o Zielona kartę . Teraz jestem znów turystycznie i zamierzam złożyć, nie sądzę że miałoby w czymkolwiek to przeszkadzać? 

Edited by georg700
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, georg700 said:

Składam o Zielona kartę od 11 lat pod rząd z marnym skutkiem. Mimo to w 2013 dostalek wize turystyczna i odwiedziłem na niej Usa 2 razy. Później mieszkałem prawie 2 lata w USA na innej wizie, cały czas składając o Zielona kartę . Teraz jestem znów turystycznie i zamierzam złożyć, nie sądzę że miałoby w czymkolwiek to przeszkadzać? 

Trzymam kciuki. Pobyt turystyczny w USA nie stanowi przeszkody w startowaniu w loterii wizowej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share


×
×
  • Create New...