Skocz do zawartości

aplikacja na wizie turystycznej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Prośba o odpowiedź na moje pytanie. Jestem mężem obywatelki US od ponad 5 lat. Posiadam 10 letnią promesę wjazdową. Byłem już w Us 4 razy. Obecnie jestem 5 raz. Nasze osobiste sprawy się wyprostowały i zdecydowaliśmy się żyć na stałe w Us. Chcę aplikować o zieloną kartę. Pytanie brzmi : czy będąc obecnie na 6 miesięcznej wizie turystycznej w US mogę bez problemu aplikować o zieloną kartę ? przyleciałem do Us dwa tygodnie temu. Czy lepiej odczekać jakiś czas ? Czy może w ogóle poczekać aż skończy się okres 6 miesięcznej wizy i będę już "nielegalnie" ? Wszystko sprowadza się do obawy, że oskarżą mnie o visa fraud....każdy adwokat mówi co innego...

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chyba trochę inny pogląd. Mogą w procesie AoS uznać, że jednak popełniłeś visa fraud jeśli planowałeś przed wlotem na B1/B2 wykonać akcję z AoS i mogą odmówić Tobie w procesie AoS. Generalnie aplikowanie po 2 tygodniach od wlecenia pachnie "visa fraud" na kilometr. Musiałbyś mieć niesłychanie silne argumenty na to, że przez te 2 tygodnie zdarzyło się coś co spowodowało, że decyzja o pozostaniu tu na stałe nagle zakiełkowała w Twojej głowie i nie mogłeś tego przewidzieć przed przylotem. Nie wiem: nagle Twój małżonek potrzebuje pomocy (nie potrzebował jej 2 tygodnie temu) albo wymaga opieki. W procesie AoS mogą się zainteresować czy przed przylotem tutaj turystycznym sprzedałeś nieruchomości, rozwiązałeś rent w Polsce itp. Jak to wykażą to masz odmowę na AoS i dużo dużo komplikacji.

Na 100% nie radzę nielegalnego pobytu. To może chyba tylko radzić prawnik, który już liczy dolary, które skasuje za wyciągnięcie Ciebie z nielegalnego statusu. Istniała na forum niepisana reguła, którą praktykowało parę osób aby odczekać 90 dni i dopiero wtedy składać papiery o AoS że niby wtedy łatwiej wykazać spontaniczną zmianę intencji albo niezaplanowane warunki nadzwyczajne, które skłoniły Ciebie do zmiany decyzji i zdania. Musisz mieć też gotowy plan co jeśli odmówią Tobie AoS? Nielegalny pobyt i ryzyko deportacji + dużo $$$? TO nienajrozsądniejszy pomysł mówiąc oględnie. Wyjazd do kraju i droga konsularna? To znaczące wydłużenie i na bank już nie wpuszczą Ciebie na wizie turystycznej w międzyczasie. 5 lat to już pewien małżeński staż. Drogą konsularną zieloną kartę byś wyrobił ze 3 razy. A może najprościej złożyć petycję o zieloną kartę I-130 ale zaznaczyć, że będziesz ją robił drogą konsularną. Spędzić te 6 miesięcy w USA turystycznie. Wrócić i skończyć proces w ambasadzie. będzie to już wtedy trwało zapewne niecały rok. Jak złożysz teraz AOS to EAD przychodzi dzisiaj bardzo późno (w zależności od centrum od 4 miesięcy do 18 miesięcy - mojej rodzinie przyszło na 10 dni przed zieloną kartą np. po kilkunastu miesiącach) - więc do pracy legalnej za szybko nie pójdziesz tak czy siak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za obszerna odpowiedz. Twoje slowa pokrywaja sie z wiekszoscia porad jakie otrzymalem, zeby odczekac te 90 dni i wtedy aplikowac. Do Polski nie wracam, takze nie bede tego robil przez konsulat. Dziekuje za odpowiedzi. Jesli ktos zna przypadki z "zycia wziete", bede wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie byłoby jak się proces skończy (oby pozytywnie) wrócił i opisał na forum jak to zrobiłeś i czy i jakie problemy napotkałeś. Mało mamy relacji "zamykających" temat.

BTW. Jedna jeszcze uwaga, ale to pewnie ci prawnicy też mówili, że jak wystąpisz o AOS to twój status się przedłuża ale tylko w przypadku gdy AOS skończy się powodzeniem. Jak się skończy odmową to z automatu jesteś Out Of Status wstecznie z datą oryginalnego nakazanego wyjazdu, więc jak proces się zakończy odmową a trwał ponad rok to możesz z automatu skończyć z 10 letnim banem wjazdu do USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Składam o Zielona kartę od 11 lat pod rząd z marnym skutkiem. Mimo to w 2013 dostalek wize turystyczna i odwiedziłem na niej Usa 2 razy. Później mieszkałem prawie 2 lata w USA na innej wizie, cały czas składając o Zielona kartę . Teraz jestem znów turystycznie i zamierzam złożyć, nie sądzę że miałoby w czymkolwiek to przeszkadzać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, georg700 said:

Składam o Zielona kartę od 11 lat pod rząd z marnym skutkiem. Mimo to w 2013 dostalek wize turystyczna i odwiedziłem na niej Usa 2 razy. Później mieszkałem prawie 2 lata w USA na innej wizie, cały czas składając o Zielona kartę . Teraz jestem znów turystycznie i zamierzam złożyć, nie sądzę że miałoby w czymkolwiek to przeszkadzać? 

Trzymam kciuki. Pobyt turystyczny w USA nie stanowi przeszkody w startowaniu w loterii wizowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...