Skocz do zawartości

Rejestr aktu malzenstwa w USC zawartego w USA


meg2277

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry, czy ktos ostatnio rejestrowal akt malzenstwa zawartego w USA w USC w Polsce za pomoca Pelnomocnika? Dostaje sprzeczne informacje co do wymaganych dokumentow. Wiem, ze akt trzeba przetlumaczyc. Osoba z ambasady w Chicago powiadomila mnie ze potrzebuje dolaczyc forme ID (nie napisano jaka), poniewaz nie posiadam polskiego paszportu ani numeru PESEL. Natomiast osoba s USC nic o tym nie wspomniala. 
 

Czy moj Pelnomocnik moze pokazac moja metryke z Polski jako forme "ID" i czy jest to napewno potrzebne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akt Urodzenia z Polski (w Polsce w Urzędach nie stosuje się terminu metryka) nie jest Twoim ID. Metryka Chrztu pochodząca z Kościoła też takim ID nie jest (nie wiem co miałeś na myśli pisząc "metryka").

Skoro byłeś rodzony w Polsce (wnioskuję z ostatniego zdania twojej wypowiedzi) to na 99.99% masz numer PESEL (być może go nie znasz - ale to inna sprawa).

Myślę, że jakąś formę ID musisz dołączyć (mimo, że osoba z USC o tym nie wspomniała - być może wydawało się jej to oczywiste - w Polsce w każdym urzędzie trzeba się wylegitymować) - czy to może być Amerykańskie ID typu DL albo paszport to nie wiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli robisz za pomoca pelnomocnika, to dlaczego ambasada w chicago daje ci liste wymaganych dokumentow.? Tak czy inaczej, napisz to USC maila i zapytaj co wymagaja. Najczęściej  wszystkie informacje sa zawarte rowniez na ich stronie internetowej. Latwiej moze byc jak pelnomocnik osobiscie zadzwoni i sie dowie. Czasem w tych urzędach to wymagania sie zmieniaja z osoba za biurkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukalam i znalazlam w Archiwum forumowym bo niestety nie zachowalo sie nic na mailu. Oprocz tego co zawarte na screenach radze zadzwonic do usc i wziac kontakt mailowy do osoby ktora to ogarnia. Moja mama zadzwonila i zapisala mi maila do babeczki z ktora bezposrednio o tym pisalam, wyslala mi wszystkie konieczne formularze i ulatwila caly proces, wiedziala tez co kto i jak kiedy moj pelnomocnik przyszedl skladac wniosek. Powodzenia.cb205b7afa68586f57c3e36535ed0fb8.jpg
2eaa57907ee7a54368677f052c4e57a1.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostalam odpowiedz z ambasady ze poniewaz wyjechalam z Polski przed 1980, numeru PESEL faktycznie nie posiadam.  Zostanie mi on automatycznie przyznany gdy zloze wniosek o paszport.

Natomiast osoba z USC odpowiedziala ze choc nie mam numeru PESEL, moge zlozyc wniozek o rejestr przez pelnomocnika, dokument stwierdzający tożsamość powinna posiadać osoba składająca wniosek, w tym przypadku pełnomocnik. A wiec na razie PESEL niezbedny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...