Skocz do zawartości

Malzenstwo z Amerykaninem


Sunshine

Rekomendowane odpowiedzi

39 minutes ago, Anna Lipińska said:

Hej. Mam kilka pytan na temat slubu z amerykaninem. Przeczytalam caly temat ale nie znalazlam zadawalajacej mnie odpowiedzi poza tym temat jest dose stary I nie jestem pewna czy niektore rzeczy sie nie zmienily. Przylecialam do USA 5 lat temu na zielonej karcie jestem w zwiazku z amerykaninem. Jestesmy zareczeni. Chcielibysmy wziac slub cywilny w USA I kocielny w polsce. Slub w USA raczej mnie nie przeraza. Obawiam sie formalnosci zwiazanych ze slubem koscielnym w polsce. Czy ktos moglby mi napisac jakich dokumentow potrzebujemy. Czy byl ktos w sytuacji w ktorej Jedna ze stron nie zna wystarczajco jezyka polskiego aby mowic przysiege po polsku czy jest mozliwosc powiedzienia jej po angielsku. Np ja powiem po polsku on po angielsku? Bardzo bylabym wdzieczna za pomoc. 

Jesli bierzesz slub w USA to juz jestes zamezna. To co chcesz robic potem w PL to nie jest slub, tylko odnowienie zaslubin i to jest inna ceremonia. Pamietaj, ze nie kazdy slub cywilny wymaga slubu w Kosciele, dlatego nie mozesz wziac slubu dwa razy, szczegolnie po tym jak w Polsce jest to teraz 2 w 1, a nie tak jak kiedys, ze byl slub cywilny a potem koscielny... teraz jest to tego samego dnia. Wiec upewnij sie, ze wpierw umiejscowisz akt slubu w USA w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
2 minutes ago, Anna Lipińska said:

Czyli po slubie cywilnym w USA potrzebuje tylko przetlumaczony merriage certification zlozyc do USC  czy potrzebuje cos poza tym? 

Nauki w Kosciele w Polsce, ponoc trawaja dlugo zanim Ksiadz dopuszcza do slubu. To zalezy od Ksiedza ile tych nauk masz wymaganych.

Wydaje mi sie ze tez kopie aktu urodzenia meza ktore sa przetlumaczone no i kopie ID.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, BBerry napisał:

Nauki w Kosciele w Polsce, ponoc trawaja dlugo zanim Ksiadz dopuszcza do slubu. To zalezy od Ksiedza ile tych nauk masz wymaganych.

Wydaje mi sie ze tez kopie aktu urodzenia meza ktore sa przetlumaczone no i kopie ID.

Ja teraz robiłam nauki online w 1 dzien, certyfikat jest ważny dożywotnio na cały świat. Koszt 150$. Bardzo wygodna sprawa.

Co do dwóch ślubów moze byc problem bo w KK nie uznają ślubów cywilnych ale to tez zalezy od księdza, jeden przymknie oko, drugi bardziej konserwatywny bedzie robił problem. Musisz poczytać w kodeksie prawa kanonicznego dokładnie o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, Patipitts said:

Ja teraz robiłam nauki online w 1 dzien, certyfikat jest ważny dożywotnio na cały świat. Koszt 150$. Bardzo wygodna sprawa.

Co do dwóch ślubów moze byc problem bo w KK nie uznają ślubów cywilnych ale to tez zalezy od księdza, jeden przymknie oko, drugi bardziej konserwatywny bedzie robił problem. Musisz poczytać w kodeksie prawa kanonicznego dokładnie o tym.

I w PL uznaja taki certyfikat? Z tego co slyszalam od znajomych biorocych slub w PL ze nauki byly niemilosiernie dlugie i Ksiadz surowy.

To bylo jak niebo i ziemia w porownianiu z tym co ja robilam w USA, raz sie spotkalismy z Ksiedzem, wypelnialismy "compatibility" test i tyle. Nie chcialam slubu cywilnego w USA i potem odnowiania zaslubin w PL, latwiej  bylo robic to w jednym miejscu. Ale rozumiem ze ludzie maja rozne preferencje, szczegolnie ze wg tradycji slub jest w miejscu skad pochodzi panna mloda.

Ja nie musze nic doczytywac, ja juz slub za soba mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, BBerry napisał:

I w PL uznaja taki certyfikat? Z tego co slyszalam od znajomych biorocych slub w PL ze nauki byly niemilosiernie dlugie i Ksiadz surowy.

To bylo jak niebo i ziemia w porownianiu z tym co ja robilam w USA, raz sie spotkalismy z Ksiedzem, wypelnialismy "compatibility" test i tyle. Nie chcialam slubu cywilnego w USA i potem odnowiania zaslubin w PL, latwiej  bylo robic to w jednym miejscu. Ale rozumiem ze ludzie maja rozne preferencje, szczegolnie ze wg tradycji slub jest w miejscu skad pochodzi panna mloda.

Ja nie musze nic doczytywac, ja juz slub za soba mam :)

Niby napisane jest na tych naukach ze gwarancja uznania na całym świecie albo zwrot kasy :P ale moze by sie jakis ksiądz znalazł co by mu nie pasowało, tu w USA nam zatwierdzili bez problemu.

a druga czesc mojej wypowiedzi była skierowana do autorki postu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minutes ago, Patipitts said:

Niby napisane jest na tych naukach ze gwarancja uznania na całym świecie albo zwrot kasy :P ale moze by sie jakis ksiądz znalazł co by mu nie pasowało, tu w USA nam zatwierdzili bez problemu.

a druga czesc mojej wypowiedzi była skierowana do autorki postu :) 

Wlasnie, w USA Ksieza katoliccy wydaja sie zdeycdowanie bardziej na luzie. Podejrzewam ze w PL moga nie uznac tych international certificate, szczegolnie ze wtedy Ksiadz w PL nie zarobi na naukach (bo wielu z nich ma "cenniki" na kazde uslugi, mimo ze Papiez mowi ze nie mozna.. ale oni wraz tak robia).

 

Domyslilam sie ze do mnie nie pisalas o doczytywaniu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, BBerry said:

Wlasnie, w USA Ksieza katoliccy wydaja sie zdeycdowanie bardziej na luzie. Podejrzewam ze w PL moga nie uznac tych international certificate, szczegolnie ze wtedy Ksiadz w PL nie zarobi na naukach (bo wielu z nich ma "cenniki" na kazde uslugi, mimo ze Papiez mowi ze nie mozna.. ale oni wraz tak robia).

 

Domyslilam sie ze do mnie nie pisalas o doczytywaniu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polscy ksieza sa okropni tacy przykladni j religijni a teraz nawet slub w piatek udzielaja co bylo jeszcze niedawno nie do pomyslenia. Mam nadzieje ze uda nam sie znalezc takiego ktory przymknie na to oko. Mamy w parafii w USA polskiego kiedza ktory wydaje sie ok. Moze u niego zrobimy nauki tutaj. Jest troche do ogarniecia ale mysle ze do zrobienia. Dziekuje bardzo za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, BBerry said:

Tu masz link, wszystkie info tam sa co trzeba.

https://obywatel.gov.pl/malzenstwo/slub-koscielny-slub-wyznaniowy

Ok tu jest opisane czego potrzebujemy do wziecia slubu cywilnego w polsce. Moje pytanie co potrzebujemy zeby USC uznal nasz slub cywilny z USA? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...