Skocz do zawartości

Malzenstwo z Amerykaninem


Sunshine

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Sprecyzujmy. Wziecie slubu na turystycznej z zamiarem zlozenia AOS to nie jest fraud. Fraud jest wtedy, gdy meldujesz sie z wiza B przy wjezdzie/wlocie oficerowi imigracyjnemu z zamiarem zlozenia papierow o AOS podczas twojego pobytu i ukrywasz ten fakt w tym momencie. Wtedy popelniasz material misrepresentation (fraud), bo Tobie sie w takiej okolicznosci status B1 czy B2 nie nalezy.

Z INA 212(a)(6)(C)(i):

Cytuj

In general.-Any alien who, by fraud or willfully misrepresenting a material fact, seeks to procure (or has sought to procure or has procured) a visa, other documentation, or admission into the United States or other benefit provided under this Act is inadmissible.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, podjeliśmy decyzję zgodnie z Waszymi sugestiami i radami za co jeszcze raz chciałabym Was serdecznie podziękować. Plan jest taki: lecę do USA i tam bierzemy ślub, czekam na interview w sprawie CR1 i wracam do Polski dopełnić wszelkich formalności. 

Mam jednak jeszcze jedno pytanie: Czy są jakieś regulacje kiedy (po jakim czasie od mojego przylotu) możemy wziąć ślub na terenie USA? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kasha napisał:

Witam ponownie, podjeliśmy decyzję zgodnie z Waszymi sugestiami i radami za co jeszcze raz chciałabym Was serdecznie podziękować. Plan jest taki: lecę do USA i tam bierzemy ślub, czekam na interview w sprawie CR1 i wracam do Polski dopełnić wszelkich formalności. 

Mam jednak jeszcze jedno pytanie: Czy są jakieś regulacje kiedy (po jakim czasie od mojego przylotu) możemy wziąć ślub na terenie USA? 

Nawet tego samego dnia co przylecisz, zakladajac ze zalatwisz wszystkie niezbedne formalnosci (jak marriage license na przyklad).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Hej. Mam kilka pytan na temat slubu z amerykaninem. Przeczytalam caly temat ale nie znalazlam zadawalajacej mnie odpowiedzi poza tym temat jest dose stary I nie jestem pewna czy niektore rzeczy sie nie zmienily. Przylecialam do USA 5 lat temu na zielonej karcie jestem w zwiazku z amerykaninem. Jestesmy zareczeni. Chcielibysmy wziac slub cywilny w USA I kocielny w polsce. Slub w USA raczej mnie nie przeraza. Obawiam sie formalnosci zwiazanych ze slubem koscielnym w polsce. Czy ktos moglby mi napisac jakich dokumentow potrzebujemy. Czy byl ktos w sytuacji w ktorej Jedna ze stron nie zna wystarczajco jezyka polskiego aby mowic przysiege po polsku czy jest mozliwosc powiedzienia jej po angielsku. Np ja powiem po polsku on po angielsku? Bardzo bylabym wdzieczna za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Anna Lipińska napisał:

Hej. Mam kilka pytan na temat slubu z amerykaninem. Przeczytalam caly temat ale nie znalazlam zadawalajacej mnie odpowiedzi poza tym temat jest dose stary I nie jestem pewna czy niektore rzeczy sie nie zmienily. Przylecialam do USA 5 lat temu na zielonej karcie jestem w zwiazku z amerykaninem. Jestesmy zareczeni. Chcielibysmy wziac slub cywilny w USA I kocielny w polsce. Slub w USA raczej mnie nie przeraza. Obawiam sie formalnosci zwiazanych ze slubem koscielnym w polsce. Czy ktos moglby mi napisac jakich dokumentow potrzebujemy. Czy byl ktos w sytuacji w ktorej Jedna ze stron nie zna wystarczajco jezyka polskiego aby mowic przysiege po polsku czy jest mozliwosc powiedzienia jej po angielsku. Np ja powiem po polsku on po angielsku? Bardzo bylabym wdzieczna za pomoc. 

a chcesz aby ten ślub byl konkordatowy,zgłoszony do polskiego urzędu stanu cywilnego czy tez nie. Zapytaj się w Parafii gdzie chcesz mieć ceremonię kościelną o taka sprawę oraz napisz czy chodzi o większe miasto bo sa księża co umieją j.angielski i bez trudu będzie ta przysięga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, sly6 said:

a chcesz aby ten ślub byl konkordatowy,zgłoszony do polskiego urzędu stanu cywilnego czy tez nie. Zapytaj się w Parafii gdzie chcesz mieć ceremonię kościelną o taka sprawę oraz napisz czy chodzi o większe miasto bo sa księża co umieją j.angielski i bez trudu będzie ta przysięga.

Tak chcemy aby byl konkordatowy. No niestety jest to mala miejscowosc z raczej brakiem Szans na znalezienie ksiedza ze znajomoscia angielskiego. Ale chcialam poprostu miec pewnosc ze taka mozliwosc istnieje. Czyli chyba tylko zalezy od dobrej woli ksiedza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, sly6 said:

bo różne historie przeczytasz a Twoj ksiądz okaże Ci serce.. A tak naprawdę zapyta się czy dobrze mu przetłumaczysz i będzie ok..

napisz,zadzwoń lub wyślij kogoś by omówić szczegóły.

Czyli po slubie cywilnym w USA potrzebuje tylko przetlumaczony merriage certification zlozyc do USC  czy potrzebuje cos poza tym? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...