Skocz do zawartości

Młody chłopak i duża ilość pytań o Stany.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Roelka v.2 napisał:

Jesli chcesz szukac pracy w zawodzie elektryka to podejrzewam ze musialbys miec na to papier/zaswiadczenie. Z tego co pamietam co ludzie pisali na forum, na dzien dobry zabierali ze soba $10,000 - $30,000. Wiadomo im wiecej im lepiej. Wynajmujac mieszkanie musisz wplacic depozyt. W wielu przypadkach wynajmujacy beda przeprowadzac background check i sprawdzac twoja zdolnosc kredytowa. Czy ciezko jest znalezc prace... zalezy co chcesz robic i gdzie mieszkac. Trudno na to pytanie odpowiedziec. Pewnie bedziesz musial tez kupic samochod i oplacac ubezpieczenie.

Jeżeli chodzi o uprawnienia to mam zrobione w Polsce, ale nie wiem czy one znaczą coś tam. Czy w stanach obowiązują dla młodych kierowców jakieś wyższe stawki ubezpieczeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
5 godzin temu, Paweł20 napisał:

uprawnienia to mam zrobione w Polsce, ale nie wiem czy one znaczą coś tam.

Nic nie znaczą, na dodatek każdy stan ma swoje regulacje i po przeprowadzce trzeba zdawać nowe egzaminy.

5 godzin temu, Paweł20 napisał:

Czy w stanach obowiązują dla młodych kierowców jakieś wyższe stawki ubezpieczeń?

Owszem. Dotkliwie wyzsze. Moj boss poslal mlodego na profesjonalny kurs prawa jazdy i dzieki temu dostal znizke ubezpieczenia ale wzrost i tak jest znaczny. Poza tym junior, bo to jełop,  i tak w kogoś stuknal i zaraz podwyżka zniwelowala obniżkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/15/2021 at 5:51 PM, Paweł20 said:

Czy studiowałaś w stanach? Jeżeli tak to miałbym parę pytań.

Nie, nie studiowalam. Chodziło mi o to ze jezeli jestes studentem w Polsce ( albo gdy możesz nim być..)  masz możliwość legalnego wyjazdu na program pozwalający ci pracowac/zwiedzac przez kilka miesięcy ( sa to pozycje typowo sezonowe) ale jednak każda legalna praca jest dużo lepsza od tej na czarno. Szczególnie że bez uprawnień i pozwolenia na pracę będzie ci bardzo ciezko. 

Do tego dochodzi brak SSN, czy brak zdolności kredytowej , wiec na poczatku wynajecie jakiegokolwiek "normalnego" mieszkania byłoby bardzo ciężkie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...