Skocz do zawartości

Młody chłopak i duża ilość pytań o Stany.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , na początku chciałbym przeprosić jeżeli taki temat już był. Chciałbym się przywitać i przedstawić , mam na imię Paweł mam 20 lat pracuje w Polsce, lecz od dłuższego czasu myślę o wyjeździe do USA, jako że nie mam od kogo dowiedzieć się co z czym i jak pisze tutaj, od czego zacząć , jak się przygotować ile pieniędzy zebrać to tylko parę z wielu spraw. Nie wyjechałbym sam lecz z dziewczyną. Czy mimo młodego wieku i bez 10 letniego doświadczenia znalazł bym pracę w zawodzie ( elektryk/ teleinformatyk) jak wygląda sprawa z wynajęciem mieszkania , czy bez rodziny w stanach jest to możliwe czy spisane raczej na porażkę. Czy lepiej wyjechać początkowo samemu? Chętnie posłucham cennych historii użytkowników którzy byli w podobnej sytuacji, każda rada i podpowiedź jest cena , jeżeli ktoś chciałby przeprowadzić że mną rozmowę telefoniczną i mi trochę poopowiadać również będę wdzięczny. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
4 hours ago, Paweł20 said:

Witam , na początku chciałbym przeprosić jeżeli taki temat już był. Chciałbym się przywitać i przedstawić , mam na imię Paweł mam 20 lat pracuje w Polsce, lecz od dłuższego czasu myślę o wyjeździe do USA, jako że nie mam od kogo dowiedzieć się co z czym i jak pisze tutaj, od czego zacząć , jak się przygotować ile pieniędzy zebrać to tylko parę z wielu spraw. Nie wyjechałbym sam lecz z dziewczyną. Czy mimo młodego wieku i bez 10 letniego doświadczenia znalazł bym pracę w zawodzie ( elektryk/ teleinformatyk) jak wygląda sprawa z wynajęciem mieszkania , czy bez rodziny w stanach jest to możliwe czy spisane raczej na porażkę. Czy lepiej wyjechać początkowo samemu? Chętnie posłucham cennych historii użytkowników którzy byli w podobnej sytuacji, każda rada i podpowiedź jest cena , jeżeli ktoś chciałby przeprowadzić że mną rozmowę telefoniczną i mi trochę poopowiadać również będę wdzięczny. Pozdrawiam.

Jak juz inni napisali - nie mozesz po prostu sobie wyjechac - wiec Twoje pytania nie maja wielkiego sensu jezeli nie masz planu na uzyskanie legalnego pobytu - w skrocie to jest albo przez rodzine, prace (obydwie opcje wydaja sie odpadac w Twoim przypadku) i loterie wizowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz żyć w USA, zacznij od najprostszego, czyli od poszukania informacji Tobie potrzebnych - wysil się trochę, a nie czekaj aż podadzą Ci na tacy.

Na forum jest tysiąc takich samych pytań jak Twoje, i nie trudno,używając wyszukiwania , znaleźć te informacje.  Odpowiedź na Twoje pytanie - jak się tam znaleźć , jest najczęściej zadawanym, a woojek Gugule powie CI : zdobądź wizę / zieloną kartę

 

Przeczytaj sobie wpis

https://www.americanstories.pl/post/przeprowadzka-do-nc

 

Tam masz podane przykładowe koszty dotyczące przeprowadzki i początków w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...