Skocz do zawartości

Rodzina pragnąca wyemigrować


Ola48

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
1 hour ago, Roelka v.2 said:

Na mechanika? Auto shopow i mechanikow jest w Stanach od groma... 

Tak by sie wydawalo tak na zdrowy rozsadek, ale z drugiej strony latwo znalezc przykladowy PERM na "Automotive Mechanic" z prevailing wage $49,026 w Los Angeles, CA zatwierdzony. "Szokujace" sa tez PERMy dla "Janitors and Cleaners, Except Maids and Housekeeping Cleaners" za $9.25/h. Sprawdzilem sobie tez Rodakow. Powiem tak: nie sa to wysoce wyspecjalizowani specjalisci... Albo dobrze sie maskuja jako "roofer helper" z prev. wage $23k w stanie New Jersey...

[1] https://www.dol.gov/agencies/eta/foreign-labor/performance

Update: @Ola48 tak bym do tego wlasnie podszedl, gdybym byl hell-bent na emigrowanie do USA. W tym linku, ktory podalem powyzej jest arkusz o nazwie PERM Disclosure Data. Jest on o tyle dla Ciebie cenny, ze pokazuje: 1) kogo sponsoruja, 2) za ile, 3) kto (w sensie pracodowacy) i 4) kto (w sensie kancelarii prawnej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Xarthisius napisał:

"Automotive Mechanic" z prevailing wage $49,026 w Los Angeles, CA

Jak na LAX to doopy nie urywa. Stad takie zapotrzebowanie.

11 minut temu, Xarthisius napisał:

Albo dobrze sie maskuja jako "roofer helper" z prev. wage $23k w stanie New Jersey...

To samo. Nawet jak na helpra to cieniutko.   U mnie helper na budowie teraz zyczy sobie min. $20/hour. Chociaz taniego zycia w Oregon nie ma to jednak chyba taniej niz w NJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, andyopole said:

Jak na LAX to doopy nie urywa. Stad takie zapotrzebowanie.

To samo. Nawet jak na helpra to cieniutko.   U mnie helper na budowie teraz zyczy sobie min. $20/hour. Chociaz taniego zycia w Oregon nie ma to jednak chyba taniej niz w NJ.

Ja nie mowie, ze to duzo. Wrecz przeciwnie, podalem to jako przyklad, ze za to przezyc sie nie da. Obalam tylko mit, ze ktos lokalny chcialby taka prace i chetnych jak mrowkow jest. A DoL to zatwierdza i ktos na te PERMy potem EB-3 dostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Borówka napisał:

Dacie radę. Wyjechaliśmy w podobnym wieku z 15 latkiem .

A mechaników naprawdę brakuje 

Tutaj nie chodzi o to czy dadzą radę. Jest kłopot z zalegalizowaniem.

To jest taki kraj że jeśli coś potrafisz, szybko się uczysz i chcesz pracować to zawsze dasz radę. Potwierdza to mój przypadek, szef już na mnie patrzeć nie może ale beze mnie zginie. Wciąż daje podwyżki, premie i przychodzi po porady. :D Przyszedłem do tej firmy na dwa tygodnie.   ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za te wszystkie odpowiedzi - to ogromna pomoc.
Mam jeszcze dwa pytania:

1. Czy w USA jest zapotrzebowanie na kierowców samochodów ciężarowych, ale bez doświadczenia? Mąż właśnie jest w trakcie robienia takiego prawa jazdy z myślą o wyjeździe.

2. Czy orientują się Państwo jak to jest z latami pracy później do emerytury? Chodzi mi o to, czy te polskie przepracowane lata wliczają się jakoś do łącznej ilości przepracowanych lat w USA? Mąż ma przepracowane 25 lat tutaj w kraju, ja 18. Zastanawiamy się, czy to nam coś daje, czy po prostu jest nieistotne.

Z góry dziękuję i życzę miłego dnia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Roelka v.2 said:

Jesli chcecie probowac sponsorowania pracowniczego to oczywiscie ze trzeba miec doswiadczenie. Nawet to juz ktos tutaj napisal. 

Jesli maz dopiero teraz robi to prawko to wedlug roznych zrodel ktore przejrzalam (polecam google) potrzebuje 2 - 3 lata doswiadczenia. Do tego szukanie sponsora i kolejny 1 - 2 lata oczekiwania na wize  Z ciekawosci tez poszukalam jakie firmy sponsoruja kierowcow https://www.myvisajobs.com/Truck-Driver-PERM20JT.htm

Za takie zarobki to ja sie nie dziwie ze ludzie nie chca pracowac. Ciezka praca za grosze. Szczerze myslalam ze kierowcy wiecej zarabiaja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Roelka v.2 napisał:

Za takie zarobki to ja sie nie dziwie ze ludzie nie chca pracowac. Ciezka praca za grosze. Szczerze myslalam ze kierowcy wiecej zarabiaja

Dodatkowo, prawie każdy pracodawca, gdy sfinansuje takiego przybysza to potem chce odzyskać inwestycje. To nie są dobroczyńcy. To ich biznes. 

Osiedlił się niedaleko mnie taki właśnie gość. Wymieniliśmy kilka maili, pomagałem mu znaleźć mieszkanie. Miałem nadzieję na jakieś piwo ale zamilkł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...